В Україні суди масово скасовують штрафи з радарів вимірювання швидкості TruCAM: названо причину

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні суди масово скасовують штрафи з радарів вимірювання швидкості TruCAM: названо причину

УНІАН

Водій повинен бути дуже уважний.

Останнім часом суди масово скасовують штрафи за перевищення швидкості з радарів TruCAM.

Про це повідомляє Дорожній адвокат.

Зазначається, що подібне відбувається через те, що працівники поліції продовжують надавати вказані електронні докази без завірення їх цифровим підписом.

Так, в одному з останніх випадків, водій здійснював рух у населеному пункті зі швидкістю 106 км/год, що на 56 км/год перевищує дозволену. Перевищення швидкості зафіксовано на приладі вимірювання швидкості TruCAM.

Як наслідок, на водія було накладено штраф за перевищення швидкості у розмірі 510 грн (ще за старими правилами, у нових вже 1 700 грн) водій оскаржив штраф у суді. На підтвердження факту перевищення швидкості, інспектор надав до суду на диску відеозапис та фотознімок з приладу вимірювання швидкості TruCAM. Однак, відповідно до закону відеозаписи та фотознімки на оптичних дисках підпадають під визначення електронного доказу і відповідно вони повинні бути підписані цифровим підписом.

Розглядаючи допустимість зазначених доказів суд дослідив, що на відеозаписі та фотознімку відсутній цифровий підпис як їх автора так і особи, уповноваженої на виготовлення даних копій. З урахуванням цього суд зробив висновок, що надані суду відеозапис та фотознімок з приладу ТruCAM не є допустимими доказами порушення водієм Правил дорожнього руху. На цій підставі суд скасував штраф поліції через відсутність допустимих доказів.

Таким чином, відеозаписи та фотознімки з приладу ТruCAM не є допустимими доказами перевищення швидкості, якщо вони не завірені цифровим підписом. Навіть якщо водій перевищив швидкість, а інспектор не зміг підписати електронні докази цифровим підписом, такий штраф має бути скасований судом з цих підстав.

Раніше розповідалося про те, що в Україні збільшили кількість ділянок із радарами TruCAM.

Наступна публікація