В Україні збираються збільшити штрафи для перевізників за перевантаження: названі суми

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні збираються збільшити штрафи для перевізників за перевантаження: названі суми

УНІАН

Також фінансово каратимуть водіїв, які ігнорують вимогу про зупинку.

Голова Міністерства інфраструктури Владислав Криклій анонсував збільшення певних штрафів для перевізників.

Про це йдеться в kmu.gov.ua.

Так, очільник Мінінфраструктури наголосив на важливості ухвалення у другому читанні законопроєкту № 3743 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю", який посилює відповідальність учасників перевезень та вводить нові штрафи за порушення габаритно-вагових параметрів, а саме:

  • штраф для вантажовідправників за порушення під час внесення відомостей у товарно-транспортні накладні або інші документи на вантаж у розмірі 34 тис. грн;
  • штраф для користувачів (власників) транспортних засобів за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм в залежності від % перевантаження:

-  до 2 % включно у розмірі 1 700 грн;

- від 2% до 5% у розмірі 5 100 грн;

- від 5% до 10% у розмірі 8 500 грн; (залишені без змін)

- від 10% до 20% у розмірі 17 тис. грн; (залишені без змін)

- від 20% до 30% у розмірі 34 тис. грн;

- понад 30% у розмірі 51 тис. грн.

  • штраф за відмову від проходження ГВК у розмірі 51 тис. грн;
  • штраф для посадових осіб суб’єктів господарювання, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності та/або водіїв за невиконання законних вимог працівників "Укртрансбезпеки" щодо перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт, усунення порушень законодавства з безпеки на автомобільному транспорті або створення перешкод для виконання покладених на них обов’язків, завдань у розмірі 51 тис. грн.

Окрім цього, законопроєкт передбачає збільшення штрафних санкцій для водіїв за невиконання ними вимог про зупинку від 3 400 грн до 51 тис. грн та запроваджує адміністративну відповідальність за порушення, зафіксовані в автоматичному режимі. 

Наступна публікація