В "Укрдорінвесті" розповіли, де будуть платні дороги і скільки вони коштуватимуть

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Проїзд платним шосе коштуватиме, як 2-4 літри бензину.

В Україні перші платні дороги можуть з’явитись на маршрутах Київ-Біла-Церква, Львів-Краковець та Львів-Тернопіль. У разі їхнього будівництва буде збережено і безкоштовну альтернативу.

Про це повідомляє "Сегодня" із посиланням на слова голови "Укрдорінвесту" Олени Криворучко.

Вартість зведення платного шосе Київ-Біла-Церква близько $535 млн і на це потрібно три роки. При цьому, ввівши плату за проїзд інвестор зможе повернути близько 5% (майже $27 млн) на рік. Тому принадити закордонні компанії буде не дуже просто.

Зведення концесійної траси Львів-Краковець протяжністю у 60 км обійдеться орієнтовно у $290 млн. Для його зведення потрібно два роки, а згодом інвестори зможуть заробляти по $4 млн в рік.

Будівництво платного шосе Львів-Тернопіль обійдеться у $293 млн і, за оцінками експертів, займе близько трьох років. Заробляти підрядники на цій дорозі зможуть за $35 млн на рік.

Тобто окупність доріг досить невисока, що загалом ускладнює пошук інвесторів. З іншого боку більшість українців не готові платити за проїзд дорогами, особливо якщо врахувати, що вартість проїзду коштуватиме як 2-3, а то й 4, літри бензину. Тобто проїзд цією дорогою коливатиметься від 60 до 120 грн.

Нагадаємо, що трасу Київ-Чоп покращують зручним об’їздом навколо міста Дубно. Дорога кваліфікуватиметься, як швидкісне шосе, та матиме чотири смуги. Вона огинатиме Дубно із півдня та з’єднає дві ділянки швидкісного шосе Київ-Львів-Чоп й утворить транспортний коридор протяжністю 43 км. Крім того, об’їзд спростить рух трасою Доманово-Тернопіль-Чернівці.

Відео Коли в Україні будуть дороги: ексклюзивне інтерв'ю Славоміра Новака

Сніг зійшов і ми знову побачили той самий жах: ями, в яких розбиваються авто, а часто і їхні пасажири. Де ж наші відремонтовані траси? Чому щойно збудовані дороги починають розвалюватися вже за пару років? Про все це журналісти розпитали Славоміра Новака. 

Коли в Україні будуть дороги: ексклюзивне інтерв'ю Славоміра Новака

Залиште свій коментар

Вибір редакції