Верховна Рада схвалила низку фіскальних стимулів для розвитку електротранспорту: що це означає

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Верховна Рада схвалила низку фіскальних стимулів для розвитку електротранспорту: що це означає

kyivcity.gov.ua

Були підтримані відповідні законопроєкти.

Верховна Рада схвалила низку фіскальних стимулів розвитку електротранспорту в Україні.

Про це повідомляє Укравтопром із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Зокрема, звільнення від сплати податку на додану вартість (ПДВ) і ввізного мита від 2021 до 2028 року обладнання та комплектувальних для власного виробництва електротранспорту (легкові авто, електробуси, електровантажівки та спецавто).

Відповідні законопроєкти про внесення змін до Податкового (№3476) і Митного (№3477) кодексів з метою стимулювання розвитку галузі електротранспорту ухвалені в першому читанні відповідно 316 і 308 голосами народних депутатів за необхідних 226.

Окрім цього, законопроєктом №3476 пропонується до 31 грудня 2033 року звільнити від сплати податку на прибуток підприємства електротехнічної промисловості, які реалізують електродвигуни для виробництва електротранспорту (за винятком тролейбусів), літій-іонні акумулятори, зарядні пристрої, а також підприємства автопрому, які реалізують електрокари власного виробництва. Разом із тим, законопроєктом пропонується продовжити або розширити пільги для імпортерів і покупців електромобілів.

Пропонується, зокрема, подовжити до 31 грудня 2025 року звільнення від сплати ПДВ операцій із ввезення і/або постачання легкових електромобілів (наразі пільга діє до кінця 2022 року).

Покупця електромобіля до 31 грудня 2030 року також пропонується звільнити від сплати внеску на обов'язкове пенсійне страхування, надати податкову знижку щодо сплати податку на доходи фізосіб, але ввести ці норми від 1 січня 2026 року.

Наступна публікація