Відмовитися від маршруток. Експерт розповів, як врятувати Київ від заторів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У столиці потрібно популяризувати громадський транспорт.

До 2025 року у Києві автомобілісти будуть проводити у пробках по чотири години на день.

Про це заявив автор транспортної моделі Києва, голова компанії "А+С Україна" Дмитро Беспалов в інтерв'ю Liga.net.

Такий висновок можна зробити з кількості автомобілів, яка збільшується у столиці, і застарілої інфраструктури. Так, виходячи з вимірів мобільності, які проводилися 2015 і 2017 років, вже до 2025-о кількість машин на тисячу осіб зросте від 250 до 450 штук. Це призведе до того, що водії будуть проводити у заторах про чотири години у будній день, добираючись на роботу і додому.

За словами Беспалова, таку ситуацію стимулює низькоякісний громадській транспорт. Мало того, що люди ним не хочуть користуватися, так ще і поліпшень у цьому напрямі жодних не приймається.

Разом з тим, є проект від Світового банку, який пропонує відмовитися від приватних автобусів на маршрутах, де курсує комунальний громадський транспорт. Це дозволило б зробити громадський транспорт більш прибутковим і знизити викиди у повітря.

Такий план можна почати впроваджувати, розповів Беспалов, посилаючись на експертів Світового банку, якщо розширити автопарк і зробити реальні окремі смуги для громадського транспорту.

Разом з тим від маршруток у столиці краще взагалі відмовитися. Наразі ними незадоволені ні власники, ні пасажири.

"Приберіть маршрутки і все налагодиться – це жахливий аргумент. Це означає – прибрати бізнес з галузі – націоналізувати сферу перевезень Києва", - говорить Беспалов.

На його думку, без цього не обійтися, а транспортну ситуацію яскраво характеризує Шулявський міст.

"Шулявка – це символ процесів, які відбуваються у транспортній галузі Києва. Ми бачили і затримку з реконструкцією через проблеми з грошима, і як влада рахувалися з думкою людей у петиціях з приводу цього проекту", - заявив експерт.

Так, щоб змінювати ситуацію треба ще і моніторити, де найбільш ускладнений рух і як його можна поліпшити. Серед іншого потрібно використовувати камери і сучасні технології, щоб оповіщати водіїв про затори.

Нагадаємо, що в Києві евакуювали 39 автомобілів порушників за тиждень. Водії неправильно паркувалися і порушували правила дорожнього руху.

ВідеоВ Києві у натовп пішоходів влетів автобус

Жахлива аварія в Києві - автобус збив трьох жінок, коли вони переходили вулицю на зелене світло. Це сталося надвечір біля станції метро Дорогожичі. Потерпілих у тяжкому стані шпиталізують до лікарні. Одна з жінок після зіткнення непритомна, але жива.  

В Києві у натовп пішоходів влетів автобус

Залиште свій коментар

Вибір редакції