Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Відновлення водійського посвідчення онлайн. У МВС анонсували запуск сервісу

Автомобілісти зможуть відновити права, в яких сплинув термін дії, а також у разі викрадення чи втрати документа.

В Україні найближчим часом стане доступна послуга онлайн-замовлення водійського посвідчення.

Про це повідомляє пресслужба МВС України у Facebook.

У публікації зазначається, замовити таку послугу автомобілісти зможуть, не виходячи з дому за допомогою електронного кабінету водія. Відповідні зміни до положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування автомобілями було внесено постановою Кабміну, яка набула чинності 27 листопада 2019 року.

За новими нормами, водій може обміняти наявне посвідчення (після завершення строку його дії), яке було видано вперше на два роки, а також відновити загублений чи викрадений документ за допомогою уже згаданого електронного кабінету водія або у Єдиному державному порталі адміністративних послуг. Також онлайн можна обміняти права у разі зміни персональних даних водія.

При цьому зазначається, що усі згадані послуги будуть доступні лише для автомобілістів, які отримали водійські посвідчення після 2013 року.

Для отримання послуги онлайн водій повинен зареєструватись у системі. Після цього потрібно заповнити заяву в електронній формі; прикріпити електронні копії документів, що підтверджують зміну персональних даних (за потреби), і чинної медичної довідки форми 083/о. Заява підписується кваліфікованим електронним підписом (КЕП) особи.

За успішного заповнення електронної форми, водій зможе забрати нове посвідчення у територіальному Сервісному центрі МВС, який він зазначив у заяві.

Раніше Сервісні центри нагадали, кому потрібно замінити посвідчення водія. Уже незабаром у деяких автомобілістів спливає термін дії прав.

Залиште свій коментар

Вибір редакції