Водіям розповіли, чи є законним штраф у разі невписаного ГБО на авто

Водіям розповіли, чи є законним штраф у разі невписаного ГБО на авто

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Водіям розповіли, чи є законним штраф у разі невписаного ГБО на авто

ГБО

Наразі задля отримання відповідного "сертифіката" потрібно сплатити 3 тисячі грн.

Автомобілістам розповіли, чи є законним штраф в разі невписаного ГБО.

Про це йдеться в Дорожньому адвокаті.

Так, якщо рік тому реєстрація ГБО в Сервісному центрі МВС обходилась приблизно у 600 гривень та займала близько години часу, то зараз для реєстрації ГБО, окрім цього, потрібно отримати “сертифікат”, який коштує близько 3 тисячі гривень. На його отримання можна витратити навіть цілий робочий день.

Звісно за таких обставин охочих офіційно оформлювати встановлення ГБО виявилось небагато, і більшість водіїв їздить без внесення відповідних змін в реєстраційні документи. Проте поліція вважає таку експлуатацію авто порушенням, та виписує штрафи.

В одному з таких випадків водій встановив на автомобілі газобалонне обладнання, але не узгоджував це у сервісному центрі МВС. Під час зупинки автомобіля поліцією інспектор виявив факт неузгодженого з МВС переобладнання і виніс постанову про накладення штрафу у розмірі 340 грн на підставі ч.1 ст. 121 КУпАП. Вважаючи таку постанову протиправною, водій звернувся з позовом до суду. У позові водій не заперечував, що встановив ГБО. Однак наголошував, що встановлення ГБО не є переобладнанням і не потребує узгодження з МВС.

Розглядаючи справу, суд врахував, що відповідно до пункту 31.1 ПДР технічний стан транспортних засобів та їхнє обладнання повинні відповідати вимогам стандартів, що стосуються безпеки дорожнього руху. Водночас, відповідно до п.п."а" п. 31.3 ПДР забороняється експлуатація транспортних засобів у разі їхнього переобладнання з порушенням вимог стандартів, що стосуються безпеки дорожнього руху. Своєю чергою, п.п. "б" п. 32.2 ПДР встановлено, що переобладнання транспортних засобів узгоджується з територіальними органами з надання сервісних послуг МВС.

З урахуванням зазначеного, суд дослідив, що встановлення газобалонного обладнання на автомобіль вважається переобладнанням. Тому воно повинно бути узгоджено з сервісним центром МВС. Переобладнання автомобіля для роботи на іншому типі палива, на думку суду, має бути вписано у свідоцтво про реєстрацію автомобіля.

Враховуючи ці обставини, суд дійшов висновку, водій повинен був узгодити встановлення ГБО з сервісним центом МВС. Надалі водій повинен був внести відповідні зміни у свідоцтво про реєстрацію автомобіля щодо типу пального. Зважаючи на те що водій цього не зробив, суд визнав накладений на водія штраф законним.

Наступна публікація