Водіям розповіли важливу деталь в разі зупинки авто поліцією

Водіям розповіли важливу деталь в разі зупинки авто поліцією

facebook.com/odesapolice

Це може допомогти скасувати штраф.

Автомобілістам розповіли важливу деталь щодо зупинки машини патрульною поліцією.

Про це повідомляє Дорожній адвокат.

Зазначається, що поліцейський оштрафував водія за порушення Правил дорожнього руху. Водій оскаржив штраф у суді. У позові водій зазначив, що інспектор не провів у встановленому порядку розгляд справи та не роз`яснив йому його права як особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Розглядаючи цей аргумент, суд наголосив, що дотримання передбаченої законом процедури має важливу роль для встановлення об`єктивної істини під час розгляду справи.

Суд констатував, що відповідно до передбаченої процедури розгляд справи розпочинається з представлення поліцейського, який розглядає цю справу. Поліцейський оголошує, яка справа підлягає розгляду, хто притягається до відповідальності, роз`яснює особам, які беруть участь у розгляді справи, їх права і обов`язки. Порушення інспектором цієї процедури зводить нанівець саму суть та завдання, покладені в основу поняття адміністративної відповідальності. Це ускладнює встановлення об`єктивної сторони вчиненого порушення та вини особи в його вчиненні.

Суд встановив, що на місці зупинки інспектор не роз’яснив водію його права, як особи, яка притягається до відповідальності. Суд визнав такі дії грубим порушенням процедури накладення стягнення і скасував штраф поліції.

Таким чином, не роз’яснення під час розгляду справи водієві його прав є грубим порушення процедури накладення стягнення і, як наслідок, є підставою для скасування штрафу.

Наступна публікація