Перейти до змісту
"Євробляхерам" розповіли, як захистити себе від штрафу в 170 тисяч грн за нерозмитнене авто

Подібне грошове покарання почало надходити багатьом.

Раніше розповідалося про те, що "євробляхерів" почали масово штрафувати на суму в 170 тисяч грн за нерозмитнене авто.

Дорожній адвокат розповів, як захистити себе від подібного грошового покарання.

Зазначається, що норми статей 470 та 481 Митного кодексу (транзит та тимчасове ввезення) щодо запровадження штрафів у розмірі до 170 тисяч грн. набрали чинності лише з 22.08.2019 р. До цієї дати диспозиція цих статей передбачала більш м`яку відповідальність (8,5 тис. грн та 17 тис. грн) і не передбачала конфіскації автомобіля.

Водночас, відповідно до ст. 58 Конституції, яка закріплює загальновизнаний принцип права, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи. Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їхнього вчинення не визнавалися законом як правопорушення.

У рішенні Конституційного суду № 1-рп/99 від 09.02.1999 р. у справі про зворотну дію в часі законів наголошується на тому, що до події застосовується той закон, під час дії якого вони настали або мали місце.

Отже, посилення відповідальності за правопорушення, вчинені на момент дії "старого" закону, порушує вимоги ст.58 Конституції, а тому застосування до таких порушень "нових" штрафів є неприпустимим.

Тому, якщо порушення в частині не вивезення автомобіля на іноземній реєстрації було вчинено до 22.08.2019 р., то з урахуванням статті 58 Конституції, такі дії утворюють склад правопорушення за нормами закону, чинного на час вчинення правопорушення. А тому підстав для кваліфікації їхніх дій за "новим" законодавством немає.

Таким чином, якщо порушення митних режимів транзиту чи тимчасового ввезення вчинено у період дії "старого" закону, до суду варта подати письмову юридично аргументовану заяву із обґрунтуванням принципу незворотності дії закону у часі. На жаль, досить часто суди нехтують зазначеними нормами, та трактують їх на власний розсуд, а тому потрібно використовувати всі юридично можливі способи захисту аж до апеляційного оскарження.

Додамо, що "євробляхери" все ще сподіваються на ухвалення законопроєкту щодо доступного розмитнення, який й досі перебуває на розгляді у Верховній Раді.

Зараз ставки розмитнення складені таким чином, що легалізація вживаного автомобіля у деяких випадках сягають 250-650% від його митної вартості.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин