"Євробляхери" принесли нардепам формулу пільг для  автовласників

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Представники кількох громадських організацій обговорили пільги для деяких категорій населення у новій митній формулі.

13 липня "євробляхери" та заступник голови комітету з соціальної політики, нардеп Михайло Цимбалюк, обговорили пільги на розмитнення авто для деяких верств населення України.

Про це повідомляється на сторінці "євробляхерів" у соцмережах.

Судячи з інформації, "представники громадськості" запропонували виділити кілька пільгових категорій населення і визначити для кожної "коефіцієнт знижки на митні платежі" (кзн).

Загалом формула з підрахунку розміру митних платежів запропонована така: Ставка (митні платежі) х Кзн + ПДВ х Кзн + Пенсійний (0) +Військовий (0).

При цьому коефіцієнт пропонується такий:

  • люди з фізичними обмеженнями внаслідок війни – коефіцієнт знижки (0),
  • учасники бойових дій, поранені учасники Революції Гідності – коефіцієнт знижки (0,5),
  • родини загиблих в АТО та під час Революції Гідності – коефіцієнт знижки (0,25),
  • інші категорії згідно відповідного Закону України – коефіцієнт знижки (0,5).

Тобто, за умови, що покупець привіз до України з Європи хетчбек Skoda Fabia, який придбав там орієнтовно за три тисячі доларів, то розмір мита складе приблизно 7 тисячі гривень, а ПДВ – 20 тисяч гривень. Відповідно за формулою, якщо коефіцієнт нуль, то ці податки платити взагалі не потрібно, якщо 0,5, то до сплати загалом 13,5 тисячі. Якщо ж коефіцієнт 0,25, то платежі складатимуть 6,7 тисячі гривень. При цьому ще окремо потрібно заплатити акциз.

Також пропонується ввести знижки для багатодітних сімей з "кнз" від 0,5 до 0. Такі ставки під час круглого столу розглядали з умовою, що одна людина або сім’я може придбати лише одну автівку.

Також "євробляхери" передають, що пропонувалось відмінити митні сплати на авто для громадських об’єднань, які займаються психологічною чи фізичною реабілітацією людей з обмеженнями та учасників бойових дій. Для запобігання зловживань знижками під час наради розглянули варіант дозволити реєструвати з пільгами не більше одного авто на організацію.

Крім того повідомляється, що за попередніми перемовинами одна людина зможе ввести не більше однієї автівки раз на три роки.

Нагадаємо, що нардеп від "Слуги Народу" анонсував зрушення щодо закону про "євробляхи". Він розповів, що комітети мають надати свої висновки щодо проєкту закону.

Залиште свій коментар

Вибір редакції