Юрист назвав головний недолік автоматичної фотофіксації порушень на дорогах

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Власники автомобілів зможуть оскаржувати "листи щастя" у судах.

Власник автомобіля зможе оскаржити штраф, отриманий унаслідок автоматичної фіксації перевищення швидкості новою системою.

Про це розповів юрист Богдан Глядик на своїй сторінці в Instagram, посилаючись на Конституцію України.

Він нагадав, що орієнтовно від 1 квітня в Україні має запрацювати система автономної фото- і відеофіксації порушень на дорогах. За попередніми даними, штрафи за перевищення швидкості будуть виписуватись не на фактичних водіїв, а саме на власників автомобілів.

Юрист вважає, що камери фіксації порушень ПДР потрібні, але потрібно перебудувати законодавство так, щоб "листи щастя" перенаправлялись саме на водіїв. Він зауважив, що штрафування власників авто за правопорушення, яке вони могли фактично не робити, буде порушувати норми Конституції і це можна буде легко довести у суді. Тобто через суд можна буде довести свою невинність.

Він нагадав, що подібну систему МВС намагалось уже запустити до 2010 року, але саме через такий недолік автоматична фотофіксація так і не прижилась на дорогах.

Нагадаємо, що в Україні розширили стандарти штрафування водіїв. Власникам автомобілів дозволили вказувати реального кермувальника їхнього транспорту в "Електронному кабінеті водія". Якщо таку можливість масштабують на усіх автомобілістів, то вона дозволить вирішити проблему зі штрафуванням водіїв.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Те, що в Україні висока аварійність і смертність на дорогах, надіюся уже знаємо. . . Знаємо й те, що потрібно з цим щось робити. . . Вчора в МВС оголосили, що з 1 квітня запрацюють камери автоматичної фіксації порушень ПДР. . . Найбільше ДТП, відповідно і смертей в ДТП, відбувається через перевищення швидкості руху. . . За перевищення швидкості, яке буде зафіксовано за допомогою згаданих камер, до відповідальності будуть притягати власника транспортного засобу, на якому власне й було перевищено швидкість. Не водія, який порушив ПДР, а власника ТЗ, на якому було порушено ПДР. . . До грудня 2010 року в Україні уже діяла така практика, коли за порушення ПДР притягали до відповідальності власника автомобіля. . . Але, в грудні 2010 Конституційний Суд України скасував норми закону, які передбачали такий механізм. . . Тоді Суд вказав, що неправильно притягати власника авто до відповідальності тільки через те, що він є власником ТЗ. . . Суд наголосив, Конституція України (ст. 61) передбачає, що юридична відповідальність особи має індивідуальний характер. . . Тобто, особа, яка вчинила правопорушення (будь яке, чи кримінальне, чи адміністративне) повинна відповідати за таке правопорушення самостійно. . . Тепер питання: . . Як краще: 1) притягати власників авто до відповідальності, не встановлюючи його причетність до порушення і тим самим ігнорувати конституційні приписи (це МОЖЕ зменшити к-сть ДТП через перевищення швидкості); 2) відмовитися від автоматичної фіксації, так як це порушує Конституцію (кількість ДТП через перевищення швидкості точно не зменшиться)? . . Голосуйте, будь ласка, в сторіс і коментуйте тут. Це дійсно важливе питання. . . #адвокатГлядик . . P.S. Сьогодні в ефірі Українського радіо (і не тільки. це найактуальніша тема в ЗМІ сьогодні) я висловив свою позицію. Якщо знайду відео ефіру, дам знати :)

Допис, поширений Богдан Глядик Адвокат (@hliadykadvocate)

Відео В Україні знову запрацюють автоматичні фіксатори швидкості: коли і чого чекати водіям

"Листи щастя" для водіїв повертаються. У МВС повідомили, що вже найближчими днями презентують систему, яка автоматично фіксуватиме перевищення швидкості і надсилатиме водіям штрафи. Коли і чого чекати водіям – у сюжеті.  

В Україні знову запрацюють автоматичні фіксатори швидкості: коли і чого чекати водіям

Залиште свій коментар

Вибір редакції