Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Юрист розповів, чим загрожує водієві відсутність аптечки в авто

Патрульні можуть озвучити попередження про заборону їздити без аптечки.

В Україні їздити на автівці без аптечки заборонено, але штраф за це незаконний.

Про це повідомляє "Дорожній Адвокат" у Facebook.

За його словами, поїздку без аптечки на легковому авто варто кваліфікувати за ст. 125 КУпАП, яка тягне за собою лише попередження.

Разом з тим, за відсутності аптечки поліцейські звинувачують водія в порушенні вимог п. 31.4.7 "є" ПДР. Вони керуються ч. 1 ст. 121 КУпАП , яка встановлює відповідальність за керування авто з технічними неполадками, експлуатація з якими забороняється, і тягне штраф у 340 грн.

Цей же пункт ПДР забороняє їздити на авто без аптечки з нанесеними на неї відомостями про тип транспортного засобу, для якого вона призначена.

Однак, відсутність в легковикові аптечки не свідчить про технічні несправності, з якими забороняється його експлуатація, а тому порушення вимог п. 31.4.7 "є" ПДР щодо відсутності аптечки не підпадає під ознаки адміністративного правопорушення за ч.1 ст.121 КУпАП.

Водночас для перевізників пасажирів діють дещо інші норми.

Так, для них передбачено штраф на підставі ч.2 ст. 121 КУпАП у розмірі 680 грн. Якщо пасажироперевізник протягом року скоїть будь-яке інше порушення за ч.1-3 ст. 121 КУпАП (різні несправності автомобіля, переобладнання з порушенням, відсутність техогляду тощо), то йому загрожує позбавлення права керування на 3-6 місяців.

ЧИ ЗАКОННИЙ ШТРАФ ЗА ВІДСУТНІСТЬ АВТОМОБІЛЬНОЇ АПТЕЧКИ Керування автомобілем при відсутності аптечки ЗАБОРОНЕНО....

Опубликовано Дорожній Адвокат Среда, 12 июня 2019 г.

Раніше юрист розповів, чим загрожує водієві відмова пройти освідчення на алкотестері. Навіть тверезому автомобілісту варто "дихнути" у драгер на вимогу поліції.

Залиште свій коментар

Вибір редакції