Юрист розповів, коли водієві загрожує штраф за "лисі" шини

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Адвокат зауважив, що через "лису" гуму навіть страхова може відмовити у компенсації через аварію.

В Україні водіям легковиків загрожує штраф за "лисі" шини, якщо висота протектора нижча за 1,6 мм.

Про це повідомляє "Дорожній Адвокат" у Facebook.

У публікації зазначається, що правила дорожнього руху забороняють кермувати транспортним засобом, якщо висота малюнку протектора нижча за певний показник для різного транспорту. Зокрема:

  • 1,6 мм для легкових та вантажних автомобілів з масою до 3,5 т;
  • 1,0 мм для вантажних авто з масою понад 3,5 т;
  • 2,0 мм для автобусів;
  • 0,8 мм для мотоциклів і мопедів.

Крім того, забороняється їздити на авто з шинами різних моделей чи з різними малюнками на одну вісь, а також з пошкодженнями та порізами.

Згадані обмеження пояснюються підвищенням ризику ДТП у зимовий період. Так, правоохоронці мають право уважно перевірити стан шин та оштрафувати водія на 340 грн, якщо висота протектора не відповідає нормі. Більше того інспектор може навіть тимчасово затримати авто до заміни на гуму з належною висотою протектора.

Юрист зауважує, що за висотою протектора стежать і страхові компанії, які за поганого стану шин можуть відмовити у страхуванні.

РОЗПОЧАВСЯ СЕЗОН ПОПУЛЯРНОГО «ЗИМОВОГО» ШТРАФУ! Разом із приходом зимового періоду розпочався сезон штрафів за «лисі» і...

Опубликовано Дорожній Адвокат Воскресенье, 24 ноября 2019 г.

Нагадаємо, що суд скасував штраф, виписаний на основі показників TruCam. Патрульний виписав постанову, керуючись показниками не повіреного прилада.

Залиште свій коментар

Вибір редакції