Загрожує шалений штраф: "євробляхерам" нагадали про важливий нюанс щодо перевищення строку тимчасового ввезення авто

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Загрожує шалений штраф: "євробляхерам" нагадали про важливий нюанс щодо перевищення строку тимчасового ввезення авто

АвтоЄвроСила

Також існує вірогідність конфіскації транспортного засобу.

Власникам автомобілів на європейській реєстрації нагадали про важливий нюанс щодо перевищення строку тимчасового ввезення машини.

Про це йдеться в Дорожньому адвокаті.

Так, якщо авто на європейській реєстрації не перебувало на території України станом на 31.12.2020, то штрафні санкції до такого ТЗ не можуть бути застосовані. Як відомо, за перевищення строку тимчасового ввезення чи транзиту авто на єврономерах передбачено штрафи до 170 тисяч грн. або конфіскація ТЗ (ст.470 та ст.481 Митного кодексу).

Документом звільняються від штрафів лише ті транспортні засоби, які перебували станом на 31 грудня 2020 року на території України у митному режимі тимчасового ввезення або транзиту.

Якщо ж транспортний засіб не перебував на території України станом на 31.12.2020, то його власника можуть оштрафувати на суму в розмірі до 170 тисяч грн. Також правоохоронці можуть конфіскувати такі транспортні засоби.

Як відомо, від 15 травня в Україні набув чинності закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов'язкових платежів, об'єктом оподаткування яких є транспортні засоби" № 1402-ІХ. Закон ще 12 травня був підписаний президентом Зеленським разом із іншим - "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України" № 1403-ІХ.

Згідно з документами, вживані автомобілі з європейською реєстрацією, старші п'яти років, які були ввезені на територію Україні до кінця 2020 року, оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку.

Так, на пільгове митне оформлення дається 180 днів від моменту набрання чинності законами. Учасники АТО/ООС матимуть змогу скористатися пільговим розмитненням протягом 270 днів.

Наступна публікація