Зарядка електромобілів: скільки часу та грошей потрібно задля заправки "зеленої" машини в Україні

Зарядка електромобілів: скільки часу та грошей потрібно задля заправки "зеленої" машини в Україні

Hyundai News

За три роки кількість машин на електротязі зросла в чотири рази.

В Україні з кожним роком збільшується кількість електромобілів.

За інформацією UBR, за три роки кількість таких машин зросла в чотири рази. Також збільшився і попит на обладнання для заправки. На сьогоднішній день в країні працюють близько 4-4,5 тисячі зарядних станцій, більшість з яких - змінного струму.

Так, задля зарядки на станціях постачальника можна використовувати швидкісні порти і порти змінного струму. У першому варіанті з балансу знімається 1 кВт/год (9 грн), а через порти змінного струму - 0,5 кВт⋅/год (4,5 грн).

А скільки ж саме часу та грошей потрібно в Україні задля заправки такого типу авто. Для дослідження було взято електромобіль Hyundai Ioniq.

Зазначається, що зарядити Hyundai Ioniq з батареєю на 28 кВт/год на швидкісному порту постійного струму потрібно витратити 252 грн, а на порту змінного струму - 126 грн.

Також клієнти можуть придбати станції E-mobility для установки будинку. За електрику доведеться платити за тарифом для населення - 1,68 грн/кВт/год. Якщо встановлений двозонний лічильник, ціна використаного в нічні години ресурсу буде в два рази менше.

Що стосується часу зарядки, то воно залежить від потужності устаткування і моделі авто. На швидкісній станції з потужністю 50 кВт поповнити заряд до 80%, а запас ходу - на 100-125 км, можна за 30-40 хвилин. На станціях на 22 кВт (через порт змінного струму) доведеться почекати 3-4 години. Потужність обладнання для дому та офісу знаходиться в межах від 7 до 22 кВт.

Раніше експерт розповів, скільки часу потрібно Україні задля повного переходу на електромобілі.

Наступна публікація