Зеленський підписав закон щодо "листів щастя" за порушення ПДР: кого це стосуватиметься

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Зеленський підписав закон щодо "листів щастя" за порушення ПДР: кого це стосуватиметься

УНІАН

Документ набуває чинності наступного дня після опублікування.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 1438-ІХ "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо виконаних постанов".

Про це йдеться на офіційному сайті очільника держави.

Так, згідно з цим документом, який було ухвалено Верховною Радою наприкінці квітня, скасовується обов'язкова розсилка на пошту порушникам ПДР постанов про адміністративну відповідальність, за якою раніше було сплачено штраф.

Відповідно до закону, "листи щастя" будуть надсилати водіям тільки в разі, якщо штраф не було сплачено протягом десяти днів після його винесення.

В ОП зазначили, що на сьогодні більшість автомобілістів сплачує штрафи за порушення правил дорожнього руху, що зафіксовані в режимі фото- та відеозйомки, через особистий кабінет водія у перші десять днів після порушення, оскільки в цей період діє 50-відсоткова знижка.

Водночас попередні норми Кодексу України про адміністративні правопорушення зобов'язували надсилати оригінал постанови про притягнення до адмінвідповідальності на пошту незалежно від погашення штрафу. Це призводило до плутанини і в деяких випадках – до повторної оплати штрафу.

Підписаний президентом закон набуває чинності наступного дня після опублікування.

Додамо, що наразі штрафи в Україні за перевищення швидкості такі:

  • перевищення ліміту більше, ніж на 20 км/год - 255 гривень;
  • перевищення на 50 км/год і більше - 3,4 тисячі гривень;
  • перевищення швидкості, що призвело до створення аварійної ситуації - 850 гривень (з можливістю позбавлення прав).

Якщо ви згодні з порушенням, то ліпше заплатити оперативно — у разі плати в десятиденний термін від дати виписаної постанови передбачена знижка 50%.

Встановлений термін оплати штрафу — 30 днів від набуття чинності рішення стане остаточним. Скаргу на постанову можна подати протягом 10 днів до вищого органу або суду.

Раніше розповідалося про те, як перевірити та сплатити нові штрафи за порушення ПДР.

Наступна публікація