Зеленський підписав закони для розвитку електричного транспорту: що вони означають

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Зеленський підписав закони для розвитку електричного транспорту: що вони означають

Associated Press

Документи також розповсюджуються на деякі авто з ДВЗ.

Президент України Володимир Зеленський підписав два закони, які мають стимулювати розвиток екологічного транспорту в країні.

Про це повідомили на сайті голови держави.

Це, зокрема, Закон "Про внесення змін до розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку галузі екологічного транспорту в Україні" № 1660-ІХ та Закон "Про внесення зміни до пункту 4 розділу ХХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України щодо стимулювання розвитку галузі екологічного транспорту в Україні" № 1661-ІХ, які Верховна Рада ухвалила 15 липня 2021 року.

Документи мають на меті підвищити доступність та розвинути виробництво електричних транспортних засобів, трамвайних вагонів та вагонів метро та авто з двигунами внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням, що працюють виключно на стисненому або зрідженому метані чи біогазі.

До 1 січня 2026 року звільняються від оподаткування податком на додану вартість транспортні засоби, оснащені електродвигунами, які ввозять та постачають в Україну, та нові машини з ДВЗ, що працюють виключно на стисненому чи зрідженому метані або біогазі.

Також до 1 січня 2031 року звільняється від оподаткування ПДВ та ввізним митом імпорт низка товарів, яку використовують підприємства, що створюють або модернізують свої виробничі потужності для випуску згаданих транспортних засобів.

Крім того, до 31 грудня 2035 року звільняється від оподаткування прибуток підприємств, які виробляють зазначені транспортні засоби, а також електродвигуни, літій-іонні (літій-полімерні) акумулятори та зарядні пристрої до них. Проте вивільнені кошти вони мають направити на науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи в галузі електричного транспорту, створення чи переоснащення матеріально-технічної бази, збільшення обсягу виробництва, або запровадження новітніх технологій.

"Ухвалення цих законів допоможе захистити довкілля, адже сприятиме зниженню рівня забрудненості повітря, стимулюватиме збільшення інвестицій в автомобілебудівну, електротехнічну галузі економіки України та створення нових робочих місць", – повідомили на сайті президента.

Закони набудуть чинності з 1 січня 2022 року.

Раніше повідомлялося, що минулого місяці українці придбали 771 електричний автомобіль.

Наступна публікація