Зіткнення лобом в лоб. Як уникнути фатальних аварій на дорозі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Водіям варто зупинятись на відпочинок, стежити за самопочуттям та дотримуватись ще кількох простих правил.

Найчастіше лобові зіткнення на дорогах України стаються через порушення правил обгону, гаджети та засипання водіїв за кермом.

Про це написав перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький у Facebook.

За його словами, одна з причин лобових аварій –  це надмірна самовпевненість водіїв, які переоцінюють можливості машини і необхідну відстань до авто, що наближається назустріч. Крім того, інколи водії просто розраховують, що зустрічний транспорт "пригальмує".

Ще однією причиною зіткнень лоб в лоб Білошицький називає схильність людей відповідати на повідомлення під час кермування. Водії всього на секунду відволікаються від дороги і опиняються на зустрічній смузі.

Крім того трапляється й так, що автомобіліст розраховує "дотягнути ще 50 км" і просто засинає за кермом. Такі випадки більше стосуються водіїв фур.

Білошицький говорить, що, щоб уникнути трагічних лобових зіткнень, насамперед потрібно дотримуватись кількох простих правил

  1. Варто стежити за власним самопочуттям, а за перших ознак перевтоми – зупинятись і відпочивати.
  2. Не робити "марафонів". Організму потрібно давати відпочити і тому правоохоронці радять зупинятись кожні 200 км, щоб відволіктись від монотонної дороги.
  3. Не варто обганяти автомобілі, якщо з-за них не видно, чи рухається хтось попереду або на зустріч. До цього можна віднести і обгони позаду машини, яка вже здійснює обгін.
  4. Не варто розраховувати на удачу на дорозі і намагатись "проскочити": на зустріч може їхати такий самий впертий або недосвідчений водій.
  5. Рухайтесь, за можливості, в крайній правій смузі. І не тільки тому, що того вимагає ПДР, а й тому, що якщо хтось вискочив на зустрічну смугу (вашу), у вас буде більше часу відреагувати на це, щоб уникнути зіткнення.
  6. Не відволікайтесь на гаджети. Пам’ятайте, що якщо ви відволіклися на 2 секунди на швидкості 100км/годину — ви проїхали 55,5 метра наосліп.

«Лоб в лоб» Саме ці ДТП — одні з найстрашніших, що трапляються на дорогах. Як правило, потерпілі і загиблі — їхні...

Опубликовано Олексій Білошицький Среда, 7 августа 2019 г.

Раніше згадувалось, як зобов’язані діяти автомобілісти після зіткнення.  Від початку 2019 року лише на Хмельниччині патрульні затримали 123 водії, які втекли з місця аварії. Щоб нагадати кермувальникам, як поводитися після ДТП, регіональна патрульна поліція опублікувала порядок обов’язкових дій.

Залиште свій коментар

Вибір редакції