В Австралії електрокар на сонячних батареях встановив світовий рекорд ефективності

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На обслуговування електрокара витратили 50 доларів на 4100 кілометрів.

В Австралії студенти випробували електрокар на сонячних батареях Violet, який встановив новий світовий рекорд з енергоефективності.

Автомобіль створила команда з Університету штату Новий Південний Уельс, пише CreateDigital.

Електрокар проїхав 4100 кілометрів від Перта до Сіднея усього за шість днів, а на його обслуговування витратили всього $50. При цьому, Violet використовував 3,25 кВт-год енергії на 100 км, побивши попередній рекорд у 5,5 кВт-ч. Новий показник у 25 разів перевищує ефективність використання енергії середньостатистичним авто у США і майже у 5 разів ефективніше, ніж у Tesla Model 3.

Солнечные батареи_1
CreateDigital

У середньому електрокар проїжджав 600 кілометрів на день, заряджаючись тільки від сонячної енергії і витрачаючи 20-24 кВт-год на дорогу. Такий показник дуже вражає, оскільки вбудований акумулятор можна зарядити максимум на 20 кВт-год.

Разом з тим, під час встановлення рекорду, студенти зіткнулися з кількома проблемами. Зокрема, в електрокара раз загорялась батарея і відмовляла задня вісь. Тим не менш, авто на сонячних батареях подолало заплановану дистанцію на два дні швидше ніж планувалося.

Солнечные батареи_2
CreateDigital

Варто відзначити, що Violet далеко не перший електрокар команди – це вже шосте покоління, яке розроблено з виправленням помилок попередніх моделей. Автомобіль побудований на карбоновому шасі для економії ваги. Електрокар важить всього 360 кг без водія. Його покривають 318 монокристалічних фотоелектричних елементів, що покривають 5 квадратних метрів капоту, даху і дверцят багажника.

Потужність забезпечується двома задніми колісними моторами, які розганяють автомобіль на сонячній енергії до максимальної швидкості 140 км/год. Під час випробування електрокар рухався більш повільно, щоб ефективно витрачати енергію.

Раніше згадувалося, що в Австралії створили електромоторолер на сонячних батареях. На моторолері можна проїхати близько 300 кілометрів за день.

Залиште свій коментар

Вибір редакції