Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні побудували перший у світі позашляховий автобус

Майже за один рік українська компанія побудувала новий всюдихід.

Унікальний на сьогодні транспортний засіб розробили та складали у компанії Pulsar Expo. За рік їм вдалося пройти шлях від ескізу до першого побудованого екземпляру. Про це повідомляє "Економічна правда".

Автобус-позашляховик має назву Torsus Praetorian і поки проходить тестування та сертифікацію Європейського союзу. Для цього було направлено заявку на відкриття нової категорії для автобуса, бо раніше схожих транспортних засобів світ ще не бачив.

Torsus Praetorian
Економічна правда

Torsus Praetorian побудовано з самої основи. Він має не металеву обшивку кузова, а виконану з композитних матеріалів. Вони легші, дозволяють різні форми, до того ж композитні матеріали не іржавіють. Первинний ескіз замовлявся у закордонного дизайнера. Усі вузли зроблені на заводах країн ЄС і США. Більшість агрегатів — двигун, шасі, коробка передач, гальма - виробництва MAN.

"Ми розробляємо литі форми - майстер-модель, варильні стапелі, лінію із збирання і потім віддаємо все це на аутсорс. Аутсорсингові компанії виробляють нам запчастини", - розповідає засновник компанії Вахтанг Джукашвілі.

Torsus Praetorian
Економічна правда

Збирають Pulsar Expo в столиці Словаччини Братиславі на орендованих виробничих площах. Кількість осіб в команді розробників і збиральників засновники компанії не розголошують, як і вартість інвестицій. Але приблизна вартість базової версії автобуса складає 100 тисяч доларів.

Як кажуть творці та власники компанії Pulsar Expo Вахтанг Джукашвілі та Юлія Хомич, вони орієнтувалися якраз на поставки спеціальних автомобілів у рамках міжнародної технічної допомоги.

Torsus Praetorian
Економічна правда

"Ми поставляємо будь-які транспортні засоби, крім гусеничної техніки. Починаючи від звичайних седанів для персональних поїздок, модифікованих пікапів і закінчуючи повнопривідними вантажівками для використання в екстремальних умовах. Крім того, ми часто проводимо конверсію транспортних засобів. Звичайна вантажівка мало кому потрібна. Ми робимо багато надбудов, наприклад, збираємо ремонтно-евакуаційну вантажівку, колісний екскаватор. Це досить складна та специфічна конверсія",- розповідає Вахтанг.

Думка про створення специфічного автобуса-позашляховика виникла після аналізу запитів клієнтів Pulsar Expo. До того ж географія поставок передбачає країни, де слабко розвинена інфраструктура.

Torsus Praetorian
Економічна правда

"Коли донорські організації замовляють п'ять позашляховиків, які повинні їздити в колоні з пункту А в пункт Б, ми розуміємо: це зроблено тільки тому, що у них нема технічного рішення. З точки зору експлуатації п'ять позашляховиків — це невигідно",- пояснює Вахтанг.

Автобусами зацікавились також організації, які займаються видобутком нафти і газу. І не тільки у країнах Европи, але і в Канаді та Австралії. Компанія веде переговори з представниками автозаводів в США, Грузії, Бангладеш, Новій Зеландії.

Torsus Praetorian
Економічна правда

Поки на заводі виробили вісім машин, а ще 17 перебувають на стадії складання. Torsus Praetorian найближчим часом перейде у дрібносерійне виробництво.

Нагадаємо, що в Україні також виробляють найкрутіший у світі всюдихід Шерп. Його розробляли у Києві та зараз збирають на експорт. 

Приєднуйтесь до групи ТСН.Авто у Facebook

Залиште свій коментар

Вибір редакції