Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Європі вводять єдину систему позначення видів палива

Від п'ятниці 12 жовтня на європейських АЗС набуде чинності нова система позначення палива.

Головним чином нове маркування розподілять за трьома категоріями, які показуватимуть ступінь екологічності того або того виду палива. Про це повідомляє Euractiv.

Коло буде позначати бензин, квадрат - дизель, а ромб - газ. Літерами позначать види біодобавок, а цифри будуть визначати ступінь концентрації добавки в складі палива.

Наразі більшість автолюбителів, ймовірно, не знають, що бензин, який вони використовують, містить до 5% поновлюваного етанолу - біопалива, виробленого з європейських культур, відходів і сільськогосподарських відходів. У кількох країнах бензин змішується з 10% етанолом, відомим як E10: чим вище суміш, тим більше економія парникових газів.

Наприклад, бензин Е-95 буде позначатися колом з позначенням Е5, якщо це буде бензин категорії Е-92, то позначення добавок буде - Е0, а Е-98 уже буде мати показник Е10.

Дизель позначають буквою В у квадраті з цифрами 1, 7, 10, 20 або 30, позначають кількість біопалива, яке входить до складу. Зимова категорія важкого палива доповниться сніжинками: однією або двома зі знаком В0. Біодизель отримає маркіровку В100, а синтетика - XTL.

Літерне позначення газу залишиться знайомим: LPG - нафтовий газ, CNG - природний стиснений газ, LNG - сжижений природний газ.

В Європі вважають, що біоенергетика має величезний внесок у глобальне енергетичне майбутнє. Серед основних висновків слід зазначити, що необхідно збільшити масштаби використання звичайних і передових видів біопалива і що біопаливо і електричні транспортні засоби є додатковими рішеннями для вирішення питань шкідливих викидів в атмосферу.

Нагадаємо, що в Україні ціна на паливо перевищила психологічну позначку і водії починають висловлювати невдоволення. Фахівці вважають, що подібне подорожчання пов'язане зі світовими тенденціями, а експерти стверджують, що це політичні ігри.

Приєднуйтесь до групи ТСН.Авто у Facebook

Залиште свій коментар

Вибір редакції