В Євросоюзі автівки змусять обладнувати "чорною скринькою" від 2022 року

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Автовиробників зобов'яжуть обладнати машини деякими функціями автопілота.

Від 2022 року в Євросоюзі автовиробників планують зобов'язати встановлювати на машини "чорні скриньки", функцію утримання у смузі та інші системи безпеки.

Європарламент, Єврорада і Єврокомісія вже досягли попередньої угоди у ключових питаннях нововведення, повідомляє прес-служба Єврокомісії.

Серед іншого легкові автомобілі також буде необхідно обладнати функцією, що попереджає про сонливість або неуважність водія, інтелектуальним помічником підвищення швидкості, а також згаданими вище доповненнями. Це попередній перелік поліпшень, який планують ще доповнити.

У мікроавтобусах і комерційних авто планують зробити обов'язковими функції розширеного екстреного гальмування, утримання у смузі, а ще поліпшеними ременями безпеки.

В автобусах і фурах планують встановити особливі вимоги для поліпшення прямого огляду водіїв. Такий "апгрейд" покликаний зменшити сліпі зони. Крім того, авто планують обладнати датчиками з усіх боків. Вони повинні допомогти водіям великогабаритного транспорту краще орієнтуватися у дорожній ситуації, особливо під час поворотів.

В Єврокомісії сподіваються, що подібні заходи допоможуть до 2038 року уникнути щонайменше 140 тис. важких травм і врятувати понад 25 тис. життів, що наблизить ЄС до довгострокової мети - нульової смертності на дорогах. Надалі погоджений регламент надійде на голосування в Європарламент, а потім - на затвердження в Єврораді.

Раніше згадувалося, що в Євросоюзі електрокари змусять "наслідувати" бензинові авто. Автомобілі на електриці повинні стати гучнішими, щоб попереджати про своє наближення пішоходів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції