Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вчені дізналися, наскільки машина нагрівається на сонці і чим це загрожує

За годину салон автомобіля може нагрітися навіть до 70 градусів.

Якщо ви залишаєте автомобіль на годину і більше, то забирайте з салону дітей та тварин, бо це може їх вбити. Так, якщо машина перебуває на сонці – температура в салоні сягає 47 градусів Цельсія за годину. А у тіні – 38 градусів.

Инфографика, автомобиль на солнце и в тени

Фактично в жаркий день температура в припаркованому на сонці автомобілі може досягти навіть 70 градусів, повідомляє Daily Mail з посиланням на кліматологів США. Смертельно небезпечно навіть короткий час перебувати при такій температурі в салоні авто.

Так, в Штатах щотижня від перегріву в автомобілях помирають двоє-троє дітей.

Разом з тим, різні частини автомобіля нагріваються до різної температури. Так, якщо за годину температура повітря в салоні сягає від 47 градусів, то приладова панель нагрівається до 70 градусів, рульове колесо до 53 градусів, а крісла до 50 градусів. Такі виміри отримали дослідники-кліматологи в Арізоні, інсценуючи обставини близькі до реальних.

Для автомобілів в тіні температура у салоні досягала близько 38 градусів. На приладових панелях було – 48, на рульовому колесі – 41, а сидіння – 40.

"Люди думають, що, якщо вони залишать автомобіль у тіні, все буде добре", – розповідає дослідник. "Але, сонце переміщається по небу, тому, якщо ви залишите машину на цілий день, в якийсь момент автомобіль потрапить під прямі сонячні промені".

Дослідники помітили, що швидше всього нагріваються економічні автомобілі, бо вони невеликих розмірів. Повільніше гріються седани, і ще повільніше мікроавтобуси.

Тільки в США за останні 18 років, від 30 до 60 дітей у рік помирають після того, як їх залишили без нагляду у гарячій машині.

 

Тепловий удар виникає, коли температура тіла підвищується до 40 градусів Цельсія, згідно з клінічними дослідженнями. Досягнення температури у 42 градуси може призвести до необоротного пошкодження органів або навіть до смерті.

Нагадаємо, що днями у Штатах померла дівчинка, яку батько забув у пікапі. Дитина, ймовірно, задихнувся у нагрітому автомобілі.

Приєднуйтесь до групи ТСН.Авто у Facebook

Залиште свій коментар

Вибір редакції