Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вчені з’ясували причини вибуху батарей електромобілів

Батареї можуть самозайматися після аварій навіть при згашеному вогні.

Дослідження, проведені в лабораторії з тестування акумуляторів Sandia National Laboratories, показали, що літій-іонні батареї схильні до займання в будь-якому випадку, коли вони перегріваються або використовуються з неправильним зарядним пристроєм. Про це повідомляє The Verge.

У випадку з батарейными блоками в електрокарах самозаймання було відмічено після аварії Tesla Model S. Її силова установка повторно активізувалася двічі після пожежі автомобіля в травні. І це не перший випадок, коли електромобіль спалахує знову після того, як його загасили, відзначають експерти.

"Завжди є ризик, коли ви говорите про якусь запасну енергію. Але це не означає, що EV за своєю природою більш небезпечні. Досить прикладів самозаймання бензинових автомобілів. У нас було 100 років проб і помилок, щоб навчитися робити безпечні автомобілі з ДВЗ, а з електрокарами ми маємо справу не так давно", - зазначив головний дослідник Джошуа Лемб.

электрокар, пожар
The Verge

Фахівці Національної асоціації протипожежного захисту, радять при зіткненні з самозайманням батарей в електрокарах знати, де саме розташовано акумуляторний блок і повідомити про це пожежну службу, яка зможе накрити автомобіль щільно саме в цій зоні. Електромобілі працюють тихо і існує ризик удару струмом, як постраждалих в машині, так і пожежників, які будуть намагатися допомогти вибратися.

У звичайних автомобілях простіше, там усувається паливо, як тільки вогонь гаситься, а з електрокарами все складніше. У них усередині зберігається енергія і поки вона повністю не розрядиться, вони залишаються небезпечними. Непошкоджені осередки батареї можуть нагріватися і розряджати накопичену енергію. За словами пожежних фахівців, потрібно близько 11,5 літрів води, щоб розрядити акумулятор і отримати можливість переміщати його.

Експерти відзначають, що зараз поки складно визначити ступінь ймовірності загоряння і кожну аварію за участю EV потрібно докладно розслідувати. У компанії Tesla стверджують, що, грунтуючись на повідомленнях своїх 300 тисяч власників, їх електрокари в 10 разів рідше спалахують, ніж звичайні автомобілі з ДВЗ.

Батареї в електромобілях, звичайно ж, мають захист від займання. Наприклад, ті ж акумулятори Tesla складаються з комірок, розділених на модулі, які у свою чергу розмежовано брандмауером, який обмежує ризик поширення запалення.

В Америці вже протягом дев'яти років NPFA спільно з урядом і службами надзвичайних ситуацій проводить для екстрених служб програму навчання з реагування на пожежі, пов'язані з електричними силовими установками в електрокарах і гібридних автомобілях. Експерти намагаються привернути увагу інших держав до подібних програм, нагадуючи про особливості аварійних випадків.

Нагадаємо, що в Україні підрахували кількість електрокарів і з'ясували, що самим популярним залишається Nissan Leaf, а Tesla Model S займає третю позицію.

Приєднуйтесь до групи ТСН.Авто у Facebook

Залиште свій коментар

Вибір редакції