Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вчені знайшли причину прагнення людини до покупки розкішних автомобілів

Американські вчені з'ясували, що тестостерон штовхає людей на придбання дорогих і статусних речей.

Дослідники школи Wharton Університету Пенсільванії призначили додаткову дозу тестостерону для великої групи чоловіків, а потім попросили їх подивитися фотографії і описи п'яти пар предметів, включаючи автомобілі, годинники, джинси і куртки, і вибрати ті, які б вони хотіли собі. Результати було опубліковано на цьому тижні в журналі Nature Communications.

У тестуванні брали участь 243 суб'єкти, які перебували у віці від 18 до 55 років. У ці роки рівні тестостерону широко варіюються і поки ще вік не позначається на їх психологічному стані. Двом групам видавали гель з тестостероном, але одна з груп отримала плацебо. Природно, що підвищення кількості гормону спостерігалося у першої групи, а чоловіки з другої - вели себе набагато спокійніше.

При показі знімків чоловікам пропонувалося вибрати за якою ознакою вони б воліли купувати товар: за статусом, потужністю, модою або по надійності і якості. Ті, у кого був свій стабільний рівень тестостерону воліли робити ставку на надійність і якість. В цілому, порівняно з чоловіками у групі плацебо, випробовувані висловили більш позитивне ставлення до товарів, описаних як "покращення статусу".

Автори дослідження запропонували деякі потенційно цільові умови для продажу розкішних предметів. Так чоловіки воліють купувати розкішні речі після спортивних змагань, в присутності жінок або багатих товаришів і після значущих життєвих подій, наприклад, розлучення. Але, схоже, маркетологи вже це інтуїтивно знали, розміщуючи красивих жінок або розкішні елементи життя на рекламних проспектах і плакатах.

У свою чергу еволюційні антропологи говорять, що нові результати дають більш ґрунтовне уявлення про мотиви. Минулі дослідження не вирішили питання про те, що на першому місці - сплеск тестостерону або поведінку чоловічого домінування, сказав антрополог Університету штату Арізона Бенджамін С. Трамбл. Це дослідження, більшу, ніж більшість інших в цій області, допомагає прояснити роль тестостерону в якості чинника поведінки чоловічого домінування.

Крім того, вчені помітили, що чоловіки з підвищеним тестостероном не тільки прагнуть бути лідерами, але і мають підвищений рівень великодушності.

Нагадаємо, що британські вчені довели, що водії електрокарів більш щасливі в порівнянні з тими, хто керує машинами з ДВС.

Приєднуйтесь до групи ТСН.Авто у Facebook

Залиште свій коментар

Вибір редакції