Використання спецсигналів. Що змінилось після скасування Зеленським указу 2005 року

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Набула чинності нова постанова Кабміну, яка урегульовує використання проблискових маячків.

Скасування президентом України Володимиром Зеленським указу про спецсигнали від 2005 року не дозволяє чіпляти проблискові маячки усім охочим, а навпаки урегульовує їхнє використання.

Про це написав очільник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій у Facebook.

За його словами, указ № 567 від 30 березня 2005 року, підписаний за президентства Віктора Ющенка, блокував більш нову постанову Кабміну, яка врегульовувала питання зі встановлення спеціальних звукових, світлових сигналів та передавала ці повноваження КМУ.

Тепер же використання усіх спеціальних звукових і світлових сигналів чітко регламентовано. Так, спецсигнали синього кольору можуть використовувати:

  • Автомобілі з особами, для яких передбачена державна охорона,
  • Автомобілі, які належать державним органам та використовуються для виконання оперативних завдань.

Спецсигнали червоного кольору можуть додатково встановлювати винятково на автівки патрульної поліції, Нацполіції та підрозділів, які стежать за безпекою дорожнього руху.

Спецсигнали червоного та зеленого кольорів можуть додатково встановлювати винятково на машини відповідних підрозділів Національної поліції та Управління державної охорони, які здійснюють супровід чи перевозять осіб, стосовно яких здійснюється державна охорона.

За словами Криклія, у скасованому Зеленським указі навіть використовується термін ДАІ замість поліція, що викликало певні складнощі у попередні роки. Більше того, через застарілий указ використання проблискових маячків було не врегульоване до кінця і з юридичної точки зору ні автівки швидкої допомоги, ні поліції переваги на дорозі не мали.

Криклій підкреслив, що після ліквідації Державтоінспекції офіційно не існувало органу, який видавав дозволи на встановлення світлових та звукових спецсигналів. Відтепер відповідний дозвіл буде видаватися уповноваженим органом Міністерства внутрішніх справ України.

У коментарях Криклій додав, що МВС своїм наказом тепер повинні уповноважити Сервісні центри на видачу дозволів на спецсигнали.

З усього переліку 167 скасованих указів Президента, які вчора підписав Володимир Зеленський, найбільшої уваги отримав...

Опубликовано Vladyslav Kryklii Пятница, 21 июня 2019 г.

Нагадаємо, що Зеленський назвав пріоритети в розвитку економіки: боротьба з корупцією, рейдерством та контрабандою. Президент розповів, як допомагатиме українському бізнесу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції