Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Владі запропонували посилити покарання за електронний злом автомобіля

Новий законопроект покликаний посилити відповідальність за злом майна за допомогою електронних систем.

Верховна Рада розгляне можливість внесення змін у "Кримінальний кодекс", за яким планується присудити відповідальність для злодіїв і крадіїв автомобілів. Про це повідомляє РБК-Україна зі слів депутата Антона Геращенка.

Документ під номером №8184 прописує відповідальність за такий злочин, як злом житла або транспортного засобу за допомогою електронного пристрою. Така ініціатива пов'язана з тим, що зараз в "Кримінальному кодексі" відсутня класифікація такого порушення.

"Справа в тому, що є різна складність злому авто. В одному випадку, коли автомобіль стоїть відкритий, а в другому використовують спеціальні електронні пристрої. Зараз вони не є у нас такими, які визначені законодавчо. Коли ловлять людину, яка вчинила злом автомобіля цим електронним сканером, то це не враховується як кримінальне діяння, обтяжене використанням електронних систем. Тому, ми вводимо в законодавстві поняття електронних систем, вводимо нову кваліфікаційну ознаку", - повідомив Геращенко.

У пропозиції зазначено, що за розкриття транспортного засобу та його незаконне заволодіння із застосуванням електронного пристрою для прихованого втручання в роботу систем охорони передбачають покарання у вигляді позбавлення волі від 5 до 8 років з конфіскацією майна або без нього.

Нагадаємо, що служитель правопорядку на своєму автомобілі на європейських номерах потрапив у ДТП і дивом вижив. Імовірно, що він був нетверезим, але відмовився проходити обстеження.

Зазначимо, що київська національна поліція вважає, що за крадіжку машини потрібно позбавляти волі на термін до 15 років. У минулому році статистика показує, що в 187 випадках злочинці отримали мінімальне покарання за викрадення, після якого машину швидко знайшли.

Приєднуйтесь до групи ТСН.Авто у Facebook

Залиште свій коментар

Вибір редакції