Які помилки водіїв "вбивають" акумулятор автомобіля: складено список

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Які помилки водіїв "вбивають" акумулятор автомобіля: складено список

Associated Press

Усі вони можуть призвести до суттєвих проблем.

Складено список основних помилок водіїв, які "вбивають" автомобільний акумулятор.

Про це йдеться в Твоя Машина.

Так, водії схильні залишати увімкненим головне освітлення, особливо в сонячний день, коли цю помилку легко не помітити. В результаті батарея розряджається. Від одного разу нічого поганого не трапиться, але після низки таких циклів розрядки-зарядки акумулятор може просто перестати тримати заряд.

Причиною може стати несправний генератор, ремінь що прослизає або брудні контакти. Тоді АКБ не буде повністю зарядженим і будуть розвиватися процеси сульфатації, тобто на електродах будуть осідати кристали сульфату свинцю. Природно, це довго такий акумулятор не протягне.

У разі кипіння електроліт буде поступово випаровуватися, і тому електроди будуть поступово оголюватися. В результаті ємність АКБ буде поступово падати.

Додаткове обладнання підвищує навантаження на мережу. Деякі здогадуються підключати до АКБ навіть мікрохвильову піч, пилосос, чайник. Для цього використовують інвертор, який обіцяє видавати кіловатні потужності. Однак за потужності 1500 Вт вхідний струм складе 130 А. Так батарея протримається від сили пару хвилин. Тому в разі підключення потужного споживача обов'язково треба заводити мотор.

У багатьох машин є опція "старт-стоп", яка вимагає батарею з технологією AGM. Однак власники для економії встановлюють звичайний АКБ. Природно, за такого навантаження довго батарея працювати не може.

Раніше розповідалося про те, що в Китаї з'явилися станції, які дозволяють за одну хвилину замінити акумулятор в електрокарі.

Наступна публікація