Єврокомісія озвучила, як електрокари і судноплавство поліпшать життя в ЄС

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Європі планують комбінувати різні види транспорту для поліпшення дорожньої ситуації.

В Євросоюзі країнам-учасникам нагадали про важливість впровадження електрокарів у сфері вантажних перевезень. Крім того, в ЄС планують активніше використовувати для перевезень водний і повітряний транспорт, щоб зменшити шкоду навколишньому середовищу.

Про це 3 грудня заявили в Брюсселі під час чергового засідання Єврокомісії присвяченого питанням транспорту, повідомляється на сайті European Commission.

Крім того, комісія нагадала про керовані причини смертності на дорогах. Так, в Європі щорічно у ДТП гине близько 25 тисяч людей. При цьому, причиною 30% смертей служить погана інфраструктура. Варто нагадати, що в Україні аварії трапляються також через погані дороги.

Одним із способів зменшити смертність в ЄС називають зменшення трафіку на дорогах. Так, кількість вантажного транспорту планують зменшити шляхом популяризації повітряних та водних перевезень. Зокрема, в Європі планують налагодити більш активне судноплавство Дунаєм. Програму активнішого використання суден планують впроваджувати вже з 2020 року.

Крім того, що судноплавство зменшить навантаження на магістралі країн ЄС, це ще й знизить кількість шкідливих викидів у повітря. Так, кораблі вважаються найменш шкідливим видом транспорту, при цьому вони дуже слабо задіяні для вантажоперевезень в Євросоюзі.

Також для популяризації альтернативного транспорту для вантажоперевезень в Європі планують зобов'язати постачальників виплачувати додаткові гонорари водіям, які виїжджають за межі своєї країни.

Все вищесказане вписується у директиву Євросоюзу Vision Zero, покликану популяризувати електрокари, зменшити кількість шкідливих викидів у повітря і знизити смертність на дорогах. Масштабний план електрифікації транспорту країн ЄС вже розроблений до 2050 року. Незважаючи на це, багато учасників недостатньо активно впроваджують сучасні технології у дорожню інфраструктуру. Саме для цього Єврокомісія поставила питання про комбіноване використання транспорту.

Нагадаємо, що у Фінляндії Rolls-Royce запустив перший у світі безпілотний пором. Переправа призначена для перевезення автомобілів між островами.

Приєднуйтесь до групи ТСН.Авто у Facebook

Залиште свій коментар

Вибір редакції