Європу захлиснуть масштабні звільнення через електрокари. Прогноз

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Автогіганти готуються до серйозної оптимізації виробництва.

Вже до 2030 року тільки в Європі збільшення частки виробництва електрокарів може призвести до звільнень 90 тисяч співробітників.

Про це пише Handelsblatt з посиланням Штутгартський інститут промислового інжинірингу.

За даними дослідників, автокомпанії звільнять близько 20 тисяч співробітників через спрощення виробництва. Так, електропривід може працювати без коробки передач. Також електромотор складається з набагато меншої кількості деталей, ніж нинішній дизельний двигун.

На виробництві цих комплектувальних задіяно 29 тисяч людей у світі тільки для концерну Volkswagen. За підрахунками, лише близько 11 тисяч з них чекає скорочення.

У німецькому альянсі ще 2016 року підписали "Пакт майбутнього", мета якого органічне зменшення кількість працівників та впровадження електричних технологій. Так, людей поступово відправляють на пенсію повністю або частково.

Згідно з пактом, буде звільнено близько 23 тисяч співробітників у Німеччині до кінця 2020 року. На їхню зміну наберуть всього дев'ять тисяч людей на нові вакансії. Тобто 14 тисяч працівників все ж скоротять.

Насамперед це торкнеться заводу Volkswagen в Зальцгіттері, де вже готуються налагодити виробництво батарей. Спочатку підприємство запустять у тестовому режимі, але у перспективі воно повинно запрацювати повноцінно. У німецькому концерні вже виділили мільйон євро на переобладнання потужностей підприємства.

Ймовірно, приблизно таку ж тенденцію можна відстежити в усьому європейському автопромі. Так, в Bosch тільки над випуском комплектувальних для дизелів працює близько 50 тисяч людей. Частину їх також, за даними дослідників, звільнять у найближче десятиліття.

Раніше експерт пояснив, чому електрокари в Європі не врятують світ від екологічної катастрофи. Повна електрифікація європейського автопарку мізерно знизить забруднення повітря.

Залиште свій коментар

Вибір редакції