Євросоюз ускладнює життя водіям введенням нових норм

Євросоюз ускладнює життя водіям введенням нових норм

Нові вимоги по категорії якості холодоагенту вимагатимуть від автомобілістів додаткових витрат

У 2017 році омологірованіє нових автомобілів отримало нову вимогу, за якою в кондиціонерах необхідно використовувати більш екологічний холодоагент R1234YF. Про це повідомляє Аvtoblog.

Раніше в обслуговуванні системи кондиціонування застосовували більш дешевий засіб R134a. Нова вимога обійдеться і автовиробникам і в перспективі водіям дорожче, але вона відповідає нормам ЄС, з показниками рівня впливу на парниковий ефект. А ось шкідливість і небезпека нової речовини поки не доведена і викликає сумнів. У зв'язку з цим деякі виробники продовжують застосовувати старий засіб, але і воно стало підніматися в ціні в світлі коливання попиту.

Зазначимо, що молекули синтетичних холодоагентів мають високу хімічну стабільність і можуть існувати в атмосфері Землі десятки і сотні років. У сімдесятих роках минулого століття метеозонды, запущені в Антарктиді, зафіксували в стратосфері Землі "озонові діри" тобто різке зниження концентрації озону майже на 30%, при цьому в атмосфері присутні молекули синтетичних холодоагентів. У березні 1985 року у Відні з ініціативи ООН була прийнята Конвенція про охорону озонового шару, а в 1987 році в Монреалі було підписано «Протокол щодо речовин, які руйнують озоновий шар». У додатку до Монреальського протоколу потрапили всі холодоагенти, в молекулах яких присутні атоми хлору і брому. Були визначені потенціали руйнування озонового шару (ОРП) для холодоагентів і встановлені міжнародні стандарти, які класифікують і забезпечують їх уніфіковане найменування. Основні стандарти мають таку класифікацію:

ISO/CD 817:2007 — «Холодоагенти — позначення та класифікація безпеки»,

ANSI/ASHRAE 34-2007 — «Позначення та класифікація безпеки холодоагентів»

Використовується в автомобілях холодоагент R-134a складається з 2 атомів вуглецю, 2 атомів водню, 4 атомів фтору, а суфікс «a», який показує, що ізомер - тетрафторэтан.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів