Автомобільний кондиціонер: як налаштувати, щоб вижити у спеку

Насамперед температуру варто знижувати поступово і не направляти холодні потоки повітря на людей.

Для того, щоб автомобільний кондиціонер пропрацював якомога довше, а водій і пасажири не захворіли від холодних потоків повітря, потрібно дотримуватися деяких простих правил.

Важливі поради з налаштування клімату у салоні машини зібрав сайт ТСН.ua.

Так, перед початком сезону кондиціонер варто перевірити з кількох причин. По-перше, у системі може бути недостатоточно газу фріону, який і допомагає охолоджувати повітря. По-друге, необхідно перевірити, чи не утворилися грибки на випарнику, які будуть погано пахнути під час роботи охолоджувача.

Якщо ж діагностика проведена і кондиціонер повністю справний, то ось декілька порад, як і його життя подовжити, і самому не захворіти.

  1. Перед поїздкою варто провітрити авто, особливо якщо воно стояло кілька годин під сонцем. Для охолодження салону досить залишити машину на десять хвилин з відчиненими дверима. Після цього можна спокійно їхати і вмикати клімат-контроль, але не на повну потужність, а на "одиничку". Через деякий час можна поступово знижувати температуру.
  2. Не варто довго тримати кондиціонер на максимумі можна захворіти. Так, після достатнього охолодження повітря в салоні краще встановити показник роботи вентилятора на "двійку" або "одиничку", а також підвищити температуру.
  3. Після достатнього охолодження установіть температуру повітря 20-22 °C. Це дозволить і не згоріти від спеки у салоні, і не підхопити ангіну. У механічному кондиціонері варто встановити покажчик температури на середню поділку.
  4. Для швидкого охолодження варто обмежити приток гарячого повітря з вулиці до салона, використавши "режим внутрішньої циркуляції повітря". Після його увімкнення у машині утворюється замкнутий простір. Режим зазвичай використовують, коли машина стоїть на парковці або температура навколо вище 25 °C.
  5. За ввімкненого кондиціонера не варто нехтувати шторками-дефлекторами, які допомагають направляти повітря кондиціонера. Так, небажано, щоб холодні потоки потрапляли просто на людей. Також не варто направляти охолоджувач на вікна – через контраст температур у склі можуть утворитись мікротріщини.

Наведені рекомендації здебільшого згодяться для власників автомобілів, обладнаних механічними або комбінованими кондиціонерами. Автоматичні клімат-контролі у більшості випадків регулюють параметри автономно.

Разом з тим, щоб охолодження працювало оптимально, необхідно міняти фільтри і чистити систему кожні 10-15 тисяч кілометрів пробігу.

Раніше вчені дізналися, наскільки машина нагрівається на сонці і чим це загрожує. За годину салон автомобіля може нагрітися навіть до 70 °C.

Инфографика, автомобиль на солнце и в тени

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів