Оренда машини за кордоном. Як уникнути проблем під час прокату

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Варто бути уважними і пам'ятати деякі тонкощі, щоб не переплатити за виверти сервісів оренди авто.

Під час оренди авто за кордоном є загроза зіткнутися з різними доплатами вже постфактум, а також зі штрафами від поліції, якщо не знати деяких тонкощів.

Для того, щоб подорож не принесла розчарувань, рекомендуємо ознайомитися з порадами від ТСН.ua.

Так, про оренду автомобіля варто задуматися ще задовго до поїздки і забронювати транспорт онлайн. Річ у тім, що вже на місці, швидше за все, доведеться вибирати з решти, найчастіше, більш дорогих моделей.

При цьому моніторити ціни та умови прокату варто і на сайтах орендарів, і на агрегаторах, які збирають всі ресурси й дозволяють порівняти ціни. Причому на останніх може бути як дешевше, так і значно дорожче.

Вартість vs страховка

Вибираючи автомобіль, варто звернути увагу не тільки на вартість, але і на умови страхування у разі ДТП. Тут може бути кілька варіантів:

  • сервіс повністю оплачує пошкодження,
  • сервіс оплачує пошкодження корпусу, але не коліс, дисків, фар і так далі,
  • у разі аварії сервіс частково оплачує ремонт, а з клієнта знімають франшизу (депозит), яку він заклав під час оренди.

Так, якщо водій малодосвідчений, то краще вибрати перший варіант. Він буде дорожчим від інших приблизно на $8-30 за день (залежить від класу авто), але виключає будь-які додаткові оплати. Також повне покриття унеможливлює маніпуляції з боку орендаря (які іноді бувають). Наприклад, під час здавання вам можуть заявити, що з'явилися нові вм'ятини. Тому варто бути дуже уважним, читаючи договір і отримуючи авто. У разі конфлікту варто телефонувати у центральний офіс компанії-орендаря.

Як вибрати компанію-орендаря

Щоб забронювати машину за оптимальну вартість, варто детально ознайомитися з умовами оренди. Більше того, є безліч форумів, де мандрівники розповідають про місцеві та мережеві сервіси, рекомендують найбільш надійні та недорогі. Тому варто не полінуватися і приділити цьому час, щоб зекономити гроші.

Зверніть увагу, що, якщо ви вказували дані своєї картки, гроші з неї можуть списатися й через деякий час. На такий випадок варто зберігати всі документи та чеки про оплату.

Як уникнути звинувачень вже після здавання авто

Іноді нечисті на руку прокатники намагаються "повісити" на водія пошкодження, які були до нього. Щоб виключити такий варіант, обов'язково огляньте машину, сфотографуйте сколи, подряпини і вм'ятини, а потім попросіть співробітника їх задокументувати. Повертаючи авто, наполягайте на видаванні підтвердження того, що претензій до вас немає.

Що робити у випадку аварії

Варто викликати поліцію і зв'язатися з представником прокатника, а потім дотримуватись його вказівок. Якщо пошкодження незначні і ви продовжуєте їздити на авто, то повертаючи його, потрібно буде надати співробітникові компанії-орендаря звіт поліції.

Що робити, якщо машина зламалася

Телефонувати прокатнику і чекати, поки з найближчого представництва доставлять авто на заміну, або їхати за ним самостійно.

Додаткові послуги від орендарів

Крім оренди, сервіси пропонують додаткові послуги, комплектувальні або можуть зажадати за щось доплату. Серед таких опцій: другий водій (за кермом може їхати чергово кілька людей), доплата за малий стаж водіння, виїзд до іншої країни (переправа на інший острів), одержання і повернення авто у різних пунктах, перевищення максимального пробігу (якщо такий зазначений у договорі). Також за додаткові гроші можна отримати дитяче автокрісло.

Варто відзначити, що за доплату можна отримати і навігатор. Щоб зекономити, скачайте на смартфон офлайн-карти.

Яке водійське посвідчення потрібно в Європі

У більшості країн Європи для оренди авто і пересування дорогами досить звичайних національних водійських прав. При цьому деякі компанії вимагають, щоб "стаж" у них перевищував рік або три – на це варто звертати увагу.

Разом з тим для пересування Австрією, Кіпром, Мальтою, Ірландією та Ісландією необхідно саме Міжнародне посвідчення водія. Ці країни не підписали Віденську конвенцію 1968 року і мають окремі критерії. Більше того, досвідчені автомобілісти описують випадки, коли міжнародні права вимагали і в Італії, Греції та Іспанії. Тому за можливості у Сервісному центрі МВС можна придбати і такий документ, а у подорож взяти обидва.

Останній пункт буде також актуальний тим, хто вирішив поїхати за кордон на власному автомобілі. Загалом перед поїздкою за кордон на власній машині потрібно перевірити технічний стан транспорту і наявність відповідних документів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції