Усе про автомобіль Mazda 6: чому "японець" настільки популярний та хто його головні конкуренти
Він пережив три покоління та чималу кількість рестайлингів.
© Фото Єршової Олександри
Японський автомобіль Mazda 6 має чималу кількість прихильників. Користується ця модель популярністю й на території України. Особливо це стосується вживаних екземплярів.
ТСН.ua розповідає про цього "японця", його головні переваги та недоліки, а також про те, з ким саме він веде боротьбу на авторинку.
ХАРАКТЕРИСТИКИ MAZDA 6
Ця модель з’явилася 2002 року, прийшовши на заміну 626-й версії (також відома, як Mazda Capella). Mazda 6 першого покоління стала першим представником нового модельного ряду цієї марки. Від початку Mazda 6 пропонувалася покупцям у трьох типах кузова: седан, хетчбек та універсал.
У Європі були доступні версії з дволітровим турбодизелем, що розвиває 120, 136 або 143 "коней" залежно від модифікації, а в Північній Америці пропонувалася ще і Mazda 6 із трилітровим двигуном V6 (218 к. с.).
© cars-data.com
2005 року відбулося оновлення першого покоління Mazda 6. Зазначимо, що рестайлинг практично не торкнувся зовнішності автомобіля, проте була поліпшена обробка салону. Дволітровий силовий агрегат отримав систему зміни фаз газорозподілу і став трохи могутнішим — 147 к.с. Механічна коробка передач стала шестиступінчастою (на версіях 2.0 і 2.3), а автоматична —п'ятиступінчастою.
В кінці лютого 2006 року обсяг виробництва моделі Mazda 6 в усьому світі перевищив 1 мільйон примірників. Випуск першого покоління Mazda 6 в Японії завершився в 2008 році.
Друге покоління Mazda 6 було презентовано у вересні 2007 року на автосалоні у Франкфурті. Автомобіль дещо збільшився в розмірах, але водночас став легшим на кілька десятків кілограмів. Гама типів кузова залишилася незмінною: седан, хетчбек і універсал.
Mazda 6 оснащувалася бензиновими чотирициліндровими моторами 1.8 (120 к.с.), 2.0 (147 к.с.) І 2.5 потужністю 170 к.с. У країнах Європи також пропонувалися версії з турбодизелями об'ємом два літри (140 к.с.) або 2,2 літра (125-185 "коней").
© cars-data.com
Цікаво, що на американському ринку був доступний лише седан, водночас від європейської машини він відрізнявся подовженою на 6 см колісною базою. Така Mazda 6 пропонувалася з двигуном 2.5, а також з V-подібною "шісткою" об'ємом 3,7 літра і потужністю 276 к. с. У 2010 році бензиновий дволітровий мотор був модернізований і отримав безпосереднє уприскування пального, а його віддача зросла до 155 к. с. Того ж року відбувся й рестайлинг цієї моделі.
Швидка модернізація Mazda 6 була проведена у зв'язку зі зміною фірмового стилю. Оновлення другого покоління Mazda 6 відбулося на Женевському автосалоні. Авто отримало не тільки новий дизайн, але і свіжий 2,5-літровий бензиновий мотор MZR, покращене шасі, систему допомоги під час старту на підйомі, адаптивну оптику і систему оповіщення про екстрене гальмування.
Додавали комфорту тій версії Mazda 6 такі складники, як: круїз-комфорт, клімат-контроль та давач дощу.
Європейським покупцям Mazda 6 була доступна з шістьма варіантами двигунів: три з них дизельні і три — бензинові. Найбільші зміни торкнулися дизельних установок, які стали трохи слабкішими, але економічнішими.
© edmunds.com
Третє покоління Mazda 6 світ побачив у 2012 році. Автомобіль вийшов дуже красивим і викликав непідробний ажіотаж у публіки.
Ця версія отримала внутрішньозаводський індекс GJ і відтоді традиційно оновлюється кожні три роки. Останній, наразі, третій рестайлинг постав перед широкою публікою ще наприкінці 2017 року на міжнародній автомобільній виставці в Лос-Анджелесі.
Новинка отримала модернізовану силову структуру кузова, змінену лінійку моторів, перекроєний інтер'єр і дещо змінену зовнішність. З першого погляду відрізнити її від дореформеної версії не так просто. Незважаючи на те, що майже всі елементи спереду так чи так зазнали змін, виробник вирішив залишити моделі її початкові сімейні риси.
Що стосується змін, то тут варто відзначити нові передні і задні бампери, світлодіодну головну і задню оптику, змінений дизайн колісних дисків та технології допомоги водієві i-Activsense.
© edmunds.com
Для Mazda 6 третього покоління доступні три рядних бензинових четвірки, винятково шестиступінчасті автоматичні коробки змінних передач і передній привід. Базовий варіант комплектується дволітровим мотором на 150 к. с., а за додаткову плату можна замовити більш потужну версію на 2,5 літра і 194 к.с. Розгін до "сотні" займає 8,2-10,5 секунди, а максимальна швидкість міститься на позначці 207-225 кілометрів на годину. Витрата пального в змішаному циклі руху становить близько 6,5-7,2 літра бензину на 100 км.
Mazda 6 пропонується в шести базових комплектаціях, для кожної з яких доступний широкий список опціонального обладнання. Старші варіанти виконання можуть похвалитися такими преміальними позиціями, як: сидіння з електричним приводом, підігрівом і вентиляцією, 19-дюймовими легкосплавними колісними дисками, проєкційним дисплеєм, передніми і задніми паркувальними радарами, преміальною аудіосистемою, безключовим доступом, а також "автопілотом", який контролює рядність руху і дистанцію за автомобілем.
© Фото Єршової Олександри
ПЕРЕВАГИ MAZDA 6
Серед головних переваг Mazda 6 відзначають:
дизайн та імідж;
салон та його розмір;
надійний двигун;
багажник;
керованість та гальма;
ціна.
НЕДОЛІКИ MAZDA 6
Головними "мінусами" цієї моделі вважають:
шумоізоляцію;
дорожній просвіт;
прохідність;
потужність двигуна;
вартість запчастин та надто дороге обслуговування.
КОНКУРЕНТИ MAZDA 6
Суперниками цієї моделі на ринку є:
Hyundai i40;
Chevrolet Malibu;
Citroen DS5;
Volvo S60;
Audi A4;
KIA Optima;
Honda Accord;
Ford Mondeo.
Mazda 6 – це чотиридверний середньорозмірний седан D-класу. Його розміри становлять: довжина – 4 870 мм, ширина — 1 840 мм, висота – 1 450 мм, а колісна база–2 830 мм. Дорожній просвіт трохи більший середньостатистичного і становить 165 міліметрів. За всіма канонами сегмента, авто має переднє поперечне розташування двигуна і великий вміст сплавів підвищеної міцності.
Читайте новини та автомобільні огляди у нашій рубриці на сайті ТСН.ua. Саме тут можна дізнатися про моделі, які вас цікавлять найбільше.
Читайте також: