Усе про автомобіль Nissan Qashqai: за рахунок чого ця модель перевищила всі очікування та хто є її конкурентами на ринку

Усе про автомобіль Nissan Qashqai: за рахунок чого ця модель перевищила всі очікування та хто є її конкурентами на ринку

 Nissan Qashqai / Фото: newspress.co.uk

Нещодавно вона отримала чергове оновлення.

Автомобіль, який став, за своєю суттю, основоположником нового класу компактних кросоверів. Його популярність та, як наслідок, затребуваність не можуть не вражати. Зокрема, цю модель можна часто бачити й на українських дорогах. Усе це про Nissan Qashqai.

ТСН.ua розповідає про основні характеристики цього "японця", його головні переваги (завдяки чому, власне, він й став бестселером), недоліки та те, хто саме є його суперниками на ринку.

ХАРАКТЕРИСТИКИ NISSAN QASHQAI

Компактний кросовер Nissan Qashqai, випуск якого почався на заводі в британському Сандерленді в 2007 році, став першим автомобілем марки повністю розробленим в Європі. Ця модель прийшла на заміну малому рамному позашляховику Mistral.

Варто зазначити, що цей автомобіль отримав подібну назву на честь племені кашкаїв із іранської провінції Фарс. В Японії і Австралії автомобіль був відомий під ім'ям Dualis, а на американському ринку продавалася співплатформова модель Nissan Rogue.

Прообраз Nissan Qashqai вперше був представлений в 2004 році на Женевському автосалоні. Концепт має схожу назву, але сильно відрізняється від серійної моделі як в екстер'єрі, так і в інтер'єрі. Робота над концептом почалася після заснування Nissan Design Europe 2003 року.

Цікаво, що спочатку японці розраховували продавати в Європі сто тисяч машин на рік, але результат перевершив всі очікування: попит на автомобіль був таким, що завод довелося переводити з двозмінного на тризмінний режим роботи. Всього було зроблено понад два мільйони екземплярів моделі першого покоління. До кінця 2007 року в Європі було продано вже понад 100 тисяч автомобілів Nissan Qashqai, з них 17 554 в Великій Британії, і 10 746 в Італії.

На деяких ринках Nissan Qashqai першого покоління пропонується з одним із двох бензинових моторів — 1,6-літровим (114-115 к.с.) або дволітровим (140-141 к.с.) Автомобілі комплектувалися механічною коробкою передач або варіатором, привід міг бути переднім або повним. На американський ринок поставляється схожа модель під назвою Nissan Rogue, яка, однак, помітно більше, і відрізняється виконанням передньої і задньої частин, водночас використовуючи аналогічну базу і силовий агрегат 2,5 літра.

2008 року з'явився семимісний варіант Nissan Qashqai+2.

Заради розміщення двох додаткових сидінь інженерам довелося подовжити колісну базу (на 135 мм) і задній звис (на 75 мм). Окрім того, в цьому варіанті моделі змінена геометрія кузова та перероблена решітка радіатора. Внесені зміни збільшили загальну довжину автомобіля на 211 мм, а висота машини над останнім рядом сидінь збільшилася на 38 мм. Лінійка двигунів і дизайн передньої частини автомобіля залишилися без істотних змін. На розробку цієї моделі було витрачено близько 215 млн євро.

Qashqai+2 доступний у таких варіантах комплектацій: Visia, ACENTA, н-ТЕС+ і Tekna.

Visia є версією початкового рівня і поставляється з: бортовим комп'ютером, функцією Bluetooth-з'єднання, електричними склопідйомниками, кондиціонером, охолоджуваним бардачком, комплектом з шести подушок безпеки, легкосплавними дисками і CD-програвачем. На Nissan Qashqai стоїть кліномерний варіатор, така коробка забезпечує високу економічність, а також є недорогою у виробництві.

Моделі ACENTA додатково оснащуються: склоочисниками з давачем опадів, автоматичними фарами, передніми протитуманними фарами, круїз-контролем, кнопками управління аудіосистемою на рульовому колесі, двозонним автоматичним клімат-контролем і шкіряними чохлами на рульове колесо і важіль перемикання передач.

У комплектацію високого рівня — Tekna — також, входять: шкіряні сидіння, ксенонові фари, інтелектуальна система доступу до автомобіля, панорамний скляний дах і система супутникової навігації.

За результатами краш-тесту, проведого в 2009 році за методикою Euro NCAP, Nissan Qashqai 1.6 Visia 2WD, LHD отримав п'ять зірок за безпеку, що є дуже непоганим результатом. Водночас за захист пасажирів він отримав 37 балів, за захист дітей 40 балів, а за захист пішоходів 18 балів.

Qashqai першого покоління добре продавався в Європі, в 2012, 2013 роках він потрапляв до десятки найбільш затребуваних автомобілів. У 2010 році відбувся рестайлинг першого покоління Nissan Qashqai.

Оновлена версія кросовера була розроблена в Англії для зміцнення позицій автомобіля на ринку міських кросоверів. Більшість змін машини торкнулися її екстер'єру. Так, під рестайлингом Nissan Qashqai першого покоління мається на увазі змінений дизайний передньої частини машини: нові крила, капот, бампер, фари і радіаторна решітка. Окрім того,  була поліпшена шумоізоляція та переналаштовані амортизатори. У задній частині авто змін зазнала лише світлотехніка. Колісні диски отримали новий дизайн і можуть випускатися діаметром в 16 і 17 дюймів. З'явилося два нових кольори машини: "магнітний червоний" і "сірий мінерал". Обсяг багажника машини при складених задніх сидіннях становить 1 513 літрів. В 2011 році 2,0 літровий дизельний двигун був замінений турбодвигуном об'ємом 1,6 л.

У листопаді 2013 року в Лондоні було презентовано друге покоління Nissan Qashqai.

Японці запропонували світу абсолютно нову модернізовану версію автомобіля. Створений на основі платформи CMF, він вийшов довшим і гострим спереду. Фірмові вогні і масивний капот робить його динамічним. Наявність спойлера над склом задніх дверей підкаже вам про спортивний характер машини. Оновлений Nissan Qashqai кидає виклик складним умовам і готовий підкорювати перешкоди. Оснащена система допомоги підкаже, чи достатньо вільного місця для паркування і сама здійснить необхідні маневри для плавного паркування.

Окрім того, під час дизайнерського апдейта не постраждала практичність — коефіцієнт лобового опору залишився на рівні 0,31, та й дорожній просвіт зберегли незмінним — на рівні 200 мм. Підкреслити нові форми покликана пара нових кольорів — синій Vivid Blue і коричневий Chestnut Bronze.

Для інтер'єру виробники використовували першокласні матеріали, які раніше зустрічалися лише в преміальних кросоверах.

Так, базова комплектація автомобіля доповнена фірмовими сидіннями з технологією "ZERO GRAVITY", які забезпечують максимальний комфорт протягом поїздки, 5-дюймовим сенсорним екраном, що відображає інформацію з бортового комп'ютера і новою мультимедійною системою «Nissan Connect 2.0». Опційна комплектація Nissan Qashqai включає в себе: систему динамічної стабілізації "ESP", дверні балки безпеки, кондиціонер, клімат-контроль, підігрів передніх сидінь, шкіряну оббивку керма, круїз-контроль, протитуманні фари, 16-дюймові колеса, панорамний люк на даху і варіатор. Стильні та зручні в застосуванні кнопки завершують образ вишуканого інтер'єру. Завдяки збільшенню параметрів машини салон став набагато просторіше. Дно багажного відсіку має 2 рівні, що дозволяє складати заднє сидіння. Все це зробить подорож в Nissan Qashqai комфортною і надійною.

Моторна гама складається з трьох наддувних двигунів з системою start/stop: 1,2 л потужністю 115 к.с. і двох турбодизелів об'ємом 1,5 л (110 к.с.) і 1,6 л (130 к.с.). Агрегатуються вони як з 6-ст. МКПП, так і з допрацьованим варіатором XTronic. Повнопривідний кросовер доступний тільки з дизелем 1,6 л. Від січня 2014 року в Європі з'явилася також модифікація з бензиновим мотором DIG-T 1,6 л потужністю 163 к.с. (240 Нм).

У 2017 році Qashqai представили під новий корпоративний стиль Nissan, автомобіль пройшов рестайлинг.

Модель отримала серйозно доопрацьовану технічну начинку, оновлений інтер'єр і повністю змінений зовнішній вигляд. Незважаючи на те, що більшість кузовних панелей залишилися незмінними, новинка кардинально відрізняється від дореформеної моделі. Передня частина отримала більш агресивне оформлення. В очі кидаються вузькі і загострені фари головного освітлення з контуром із світлодіодних денних ходових вогнів і маленькими лінзами по кутах, що фокусуються. Решітка радіатора зберегла V-образну форму, однак, стала в рази більшою. Передній бампер також відрізняється більш рельєфними формами, а також іншими секціями протитуманних фар і декоративними поглибленнями.

Nissan Qashqai пропонується у восьми різних комплектаціях і має масу різного додаткового устаткування. Старші комплектації зможуть похвалитися безліччю подушок безпеки, не тільки в панелі і стійках, а також на вікнах, кліматичною установкою з декількома зонами роботи, передніми і задніми паркувальними асистентами, повним електропакетом, підігрівом і електричним регулюванням сидінь, панорамним дахом, системою безключового доступу, 19 -дюймовими легкосплавними дисками, просунутим мультимедіа, а також активним круїз-контролем і системою запобігання зіткнення.

На вітчизняному ринку Nissan Qashqai оснащується винятково бензиновими силовими агрегатами. Базовий вдає із себе рядну бензинову четвірку на 1,2 літра, яка здатна розвинути близько 115 кінських сил і 190 Нм крутного моменту. Як трансмісія пропонується механіка або варіатор, привід винятково передній. У такій комплектації кросовер розганяється до "сотні" за 10,9-12,9 секунди, максимально набирає 173-185 кілометрів на годину і витрачає близько 6,2 літра бензину на сотню в комбінованому циклі. Додамо, що друге покоління Nissan Qashqai стало найкращим автомобілем в класі у 2014 році за версією Euro NCAP.

У лютому 2021 році було презентовано третє покоління Nissan Qashqai.

Зміни цієї версії торкнулися здебільшого зовнішньої частини. Двоповерхові фари, які в компанії називають "бумерангами", зробили його схожим на старші моделі X-Trail  Rogue і Pathfinder. Ззаду кросовер впізнається практично безпомилково: архітектура корми не змінилася, хіба що під ліхтарями з'явилися вертикальні підштамповки на бампері, які візуально повторюють схожі елементи спереду.

Щодо розмірів, то вони трохи збільшилися. Qashqai виріс на 35 мм в довжину (тепер 4 425 мм від носа до хвоста), а колісна база розтягнута на 20 мм (до 2 666 мм). В ширину (1 838 мм) і висоту (1 635 мм) кросовер додав 32 і 10 мм відповідно. Збільшення колісної бази припало на відстань між рядами сидінь, але багажник теж став більше: тепер він вміщує 504 літри (плюс 74 літри).

Щодо інтер’єру, то місце класичного важеля трансмісії зайняв джойстик, за яким розташований майданчик для бездротової зарядки. Аналогові прилади поступилися місцем віртуальним — перед водієм встановлений екран діагоналлю 12,3 дюйма, а також проєкційний дисплей (10,8 дюйма), на який виводяться підказки навігатора і електронних асистентів. Крім того, на передньому і задньому рядах з'явилися роз'єми USB-A і USB-C.

Фото: europe.nissannews.com

Моторна гама двигунів, своєю чергою, включатиме "м'який" гібрид із бензиновим турбомотором 1.3 DiG-T. Бензиновий агрегат буде доступний в двох варіантах: початкова версія видає 140 к. с. і 240 Нм, а його форсована модифікація налаштована на 158 к. с. і 260 Нм. Обидва мотори будуть доступні з шестиступінчастою "механікою" і передньопривідною трансмісією, хоча старшу версію можна буде замовити з варіатором (тоді крутний момент буде підвищено до 270 Нм) і повним приводом. У Європі продаж Nissan Qashqai третього покоління почнеться влітку 2021 року.

ПЕРЕВАГИ NISSAN QASHQAI

"Плюсами" цієї моделі називають:

  • дизайн;
  • розмір салону;
  • дорожній просвіт;
  • надійний та потужний двигун;
  • підвіска та прохідність;
  • гальма та керованість.

НЕДОЛІКИ NISSAN QASHQAI

  • імідж (у ранніх версій);
  • шумоізоляція;
  • обслуговування та запчастини;
  • багажник

КОНКУРЕНТИ NISSAN QASHQAI

Головними суперниками цієї моделі на автомобільному ринку є:

  • Jeep Compass;
  • Hyundai Tucson;
  • Honda HR-V;
  • KIA Sportage;
  • Mitsubishi Eclipse Cross;
  • Opel Grandland X;
  • Seat Ateca;
  • Suzuki SX4.

Загалом, якщо ви шукаєте компактний автомобіль, як для міста, так і для тривалих поїздок, то Nissan Qashqai – доволі непоганий варіант. Так, він не є дешевим та має свої "забобони". Утім, якщо співвідносити вартість та якість, то це виграшний транспортний засіб.

Читайте новини та автомобільні огляди у нашій рубриці на сайті ТСН.ua. Саме тут можна дізнатися про моделі, які вас цікавлять найбільше.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація