Відпустка за кермом: що потрібно знати туристові з автомобілем в іншій країні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Останнім часом туристи все частіше орендують автомобілі під час подорожей за кордон. Це дає можливість ні від кого не залежати, вільно пересуватися по країні і краще пізнати її зсередини. Але скрізь є свої дорожні особливості, які варто з'ясувати перш ніж сідати за кермо в незнайомій країні. Це допоможе уникнути непотрібних турбот і неприємностей у відпустці. Кореспондент програми «ДЖЕДАІ» на каналі 2+2 Максим Хотиленко нещодавно повернувся з відрядження в Ізраїль, і на прикладі цієї поїздки розповів, на що неодмінно варто звернути увагу мандрівникові-водієві в іншій країні.

1. Система штрафів.

В останні роки весь світ воює з водіями, які користуються мобільними телефонами за кермом. Наприклад, ізраїльський закон особливо строгий до цього питання. Таке порушення прирівнюється до водіння в нетверезому вигляді, і відповідно карається чималим штрафом, який в переведенні у валюту складе близько 300 доларів. Крім того, користування телефоном – це не тільки дзвінки за кермом, а й будь-яка взаємодія з пристроєм. Наприклад, якщо ви хочете використовувати навігатор, він повинен бути закріплений над приладовою панеллю, а змінювати налаштування дороги можна тільки у разі повної зупинки.

Максим Хотиленко
ДжеДАІ

2. Ознайомтеся зі специфікою місцевих дорожніх знаків.

У багатьох країнах, крім стандартизованих міжнародних знаків, є і свої специфічні, місцеві, з якими варто ознайомитися перш, ніж сідати за кермо, оскільки можна заплутатись. Наприклад, замість звичного у всьому світі знака «STOP», в Ізраїлі зображують долоньку на червоному тлі. Крім того, там можна зустріти дуже забавні знаки «Обережно! Їжаки» або «Поруч можуть проходити верблюди». Ще однією особливістю дорожнього руху в Ізраїлі є наявність дублювальних світлофорів, тому перш ніж поїхати, потрібно дочекатися, щоб на обох загорівся зелений колір.

Дизель, дорожный знак в Европе, Евро-5
Reuters

3. Вивчіть особливості паркування.

Щоб уникнути незапланованих витрат на оплату штрафів, уважно вивчіть, де і коли можна залишати машину. Наприклад, в Ізраїлі узбіччя і бордюри спеціально розмічають різними кольорами: червоно-жовтий означає, що парковку заборонено. Червоно-біла зона дозволяє зупинку, але залишати машину тут не можна. Платна парковка можлива у синьо-білій зоні. А ось сіре забарвлення – це місце безкоштовної парковки. Правда останню можна зустріти вкрай рідко.

4. Дізнайтеся, які місцеві програми для автомобілістів є в країні.

Вони можуть вам дуже стати в пригоді в подорожі. Так, в Ізраїлі дуже мало паркоматів у містах. Більшість водіїв користуються місцевим мобільним додатком для оплати паркування – Pango. Його раджу встановити всім туристам, які планують подорожувати по Ізраїлю на автомобілі.

приложения

5. Використовуйте автослужби.

У незнайомій країні часто виникає проблема з тим, як вибрати найзручніший шлях. В Ізраїлі для цього створили спеціальну гарячу лінію, за якою всім бажаючим можуть розповісти англійською, івритом або ж російською про те, як краще проїхати, щоб об'їхати затори або ремонтні роботи, а також де стан доріг краще. Останнє точно жоден навігатор не підкаже. Для цього достатньо набрати короткий номер *2120. До того ж, за цим номером водіям, які потрапили у непередбачену ситуацію, можуть надати безкоштовну допомогу: від усунення легких технічних неполадок, евакуації, і до надання медичної підтримки.

Максим Хотиленко
ДжеДАІ

 

Приєднуйтесь до групи ТСН.Авто у Facebook

Залиште свій коментар

Вибір редакції