Перейти до змісту
Пиятика за кермом входить до топ-5 порушень в Україні: що зупинить потенційних убивць

Пиятика за кермом входить до топ-5 порушень в Україні: що зупинить потенційних убивць

ТСН провела експеримент, щоб з'ясувати, як почувається людина напідпитку.

Дорожньо-транспортні пригоди щодня обривають життя дев'ятьох українців. Тільки від початку 2020 року в аварія загинули понад дві тисячі громадян. Пиятика за кермом входить до топ-5 порушень в Україні.

А травм унаслідок ДТП дістає хтось кожні 15 хвилин. Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.

Взагалі за 29 років на дорогах України загинули 174 тисячі осіб. Це як усе населення Луцька, наприклад. А кількість травмованих досягла населення такої держави, як Естонія – 1 мільйон 260 тисяч.

Одна з головних причин – п'яні за кермом. Лише торік в Україні затримали 116 тисяч тих, хто сів за кермо, добряче хильнувши. Тобто, потенційних убивць. 

ТСН провела експеримент, щоб з'ясувати, як почувається людина напідпитку. Журналістка Оксана нещодавно здала на права. На неї одягли алкоокуляри. 

"Це профілактичний інструмент, який використовують поліцейські для навчання майбутніх водіїв. Це допомагає майбутнім водіям усвідомити ризики, пов’язані з водінням у нетверезому стані. Лінзи в них виготовленні з застосуванням спеціальної технології. Вони спотворюють таким чином зір, як це робить алкоголь, коли потрапляє до організму людини", - пояснив т.в.о. заступника керівника відділу зв'язків із громадськістю департаменту Патрульної поліції України Олександр Коцар.

Мінус цих алкоокулярів у тому, що свідомість у них залишається тверезою, а лише зір як у п’яного. Утім, навіть цього достатньо. Оксані треба було пройти визначеним маршрутом: по кружечках, прямій змійці і супер-рівень – крива змійка. Спочатку без окулярів. А потім у них. І відчути різницю.

Оксана чудово справлялася із проходками. А на останній найважчій було видно, як її хитало, вона ледь не падала. Іноді здавалось, що доведеться перервати експеримент.

Іще одне завдання в окулярах – написати смс-повідомлення. І це теж далося нелегко.

Оксані експеримент сподобався, щоправда, нудоту відчувала потім ледь не пів дня.

Відео П`яні вбивці: чому не можна сідати за кермо у нетверезому стані

За 29 років на дорогах України загинули 174 тисячі людей. Це як усе населення Луцька, наприклад. І одна з головних причин – п`яні за кермом. Лише торік в Україні затримали 116 тисяч тих, хто сів за кермо, добряче хильнувши. Тобто, потенційних убивць. Чому не можна сідати за кермо у нетверезому стані – у сюжеті.

П`яні вбивці: чому не можна сідати за кермо у нетверезому стані

Законотворці вже почали змінювати Закон. Проголосували за посилення відповідальності для водіїв-порушників. У першому читанні ухвалили і підвищення штрафів за перевищення швидкості аж до трьох тисяч. І арешт на 10-15 діб для тих, кого ловлять п'яним. І подовження розгляду справ водіїв-випивак у суді.

Так, за керування у стані сп’яніння вперше передбачено відповідальність у вигляді штрафу 10 200 гривень і позбавлення права керування строком на рік. За вчинення такого ж правопорушення вдруге впродовж року штраф зростає до 20 тисяч 400 гривень і позбавленням права кермувати на три роки. Відповідно, якщо ловлять утретє, – до 40 тисяч 800 гривень і кермувати машиною заборонять на 10 років. 

"Тому у нас наразі встановлено межа відповідальність. Тобто відповідальність наступає від 0,2 проміле", - повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.

Це те, що зафіксовано і вже діє. Утім, депутати побачили в цьому законі надмірне збільшення прав поліції. Зокрема, патрулі можуть зупиняти без будь-якої причини, проводити тест на вміст алкоголю та обшукувати машину без свідків. І хочуть його змінити.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин