Історія про загибель дівчинки у Донецьку від мінометного вогню виявилася "качкою" російських журналістів

Журналісти не змогли знайти ані сім'ю загиблої дівчинки, ані свідків обстрілу.

У Донецьку, де не працюють українські телеканали, місцеві мешканці отримують усю інформацію про події з випусків новин російського телебачення.

Кореспонденти ВВС Наталія Антелава і Абдужаліл Абдурасулов перевірили достовірність одного з повідомлень російських журналістів – про десятирічну дівчинку, яка начебто загинула в результаті артилерійського обстрілу в Донецьку.

У сюжеті ВВС журналісти не змогли знайти сім'ю загиблої дівчинки, ні свідків обстрілу дитини, ні людей, які хоча б чули про її смерть від обстрілу.

Кореспонденти ВВС дізналися у одного з російських журналістів, який "працював" над темою "загиблої дівчинки", що насправді "дівчинки не було". "Ми змушені були передати", - заявив представник преси.

Інформацію про інцидент передали три російських телеканали, до яких Бі-бі-сі звернулася з проханням надати наявні у них докази.

У відповідь один з телеканалів, НТВ, надіслав заяву:"4 березня 2015 року новина була опублікована в програмі "Сегодня" з посиланням на командування сил ДНР. Раніше в цей же день це повідомлення було поширене інформаційними агентствами, які посилаються на представника Міноборони Донецької народної республіки".

Нагадаємо, що у РФ визнали, що скандальна історія про розп'ятого хлопчика українськими бійцями виявилася фейком.

 

After reports emerged that a 10-year-old girl had been killed by shelling in Ukraine, BBC News' Natalia Antelava & Abdujalil Abdurasulov discovered all that was not as it seemed.

Опубліковано BBC News 8 квітня 2015 р.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: