Шимків назвав три реформи, які вже сьогодні українці можуть "помацати"

Дата публікації
Перегляди
1550
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Шимків назвав три реформи, які вже сьогодні українці можуть "помацати"

Шимків назвав три реформи, які майже реалізовані / Фото: УНІАН

Найближчим часом презентують електронні портали взаємодії влади з громадянами та бізнесом.

В Україні вже втілюють три реформи, які громадяни можуть оцінити. Ідеться про технологію мобільного Інтернету 3G, запуск електронних торгів, а також створення поліції.

Про це в інтерв'ю "ВВС Україна" сказав заступник глави Адміністрації президента Дмитро Шимків.

"Перша реформа, якою я вже активно користуюсь, – технологія мобільного Інтернету 3G. Сподіваюсь, що ця послуга буде вже у трьох операторів до кінця літа. Звичайно, можна жартувати, що вже у всіх у світі 4G. Якби президент у липні минулого року своїм указом не ініціював цю річ, то в нас не було б навіть 3G. Адже дуже довго ми чули пояснення, що не можна давати ці частоти, ними користуються військові", – зазначив Шимків.

На заперечення, що бізнес запускає 3G за свої гроші, посадовець відповів, що "якби держава не ініціювала тендер, бізнес міг би стояти з грошима ще 15 років, як і раніше. Все, чого був вартий "Укртелеком" на певному етапі часу, – ліцензія 3G. Це була монополія, яку зламав тендер".

Друга реформа – електронні державні закупівлі.

"Уперше її озвучили у серпні минулого року і ми почали з громадськістю робити цю систему – допорогові електронні закупівлі. Потім на нацраді реформ президент визначив, що всі міністерства мають використовувати електронні торги. Зараз міністерства це роблять, вже є жива економія бюджету. Ми економимо державні кошти й купуємо продукцію для держави за нижчими цінами. В середньому економія на електронних тендерах складає 20%. Є багато випадків, коли у міністерствах навіть старий постачальник знижує ціну на 25-30%. Радикально корупції у державних закупівлях стане менше, коли в законодавстві пропишуть допорогові електронні закупівлі. Але конкретну дату назвати не можу, є закон, який готує Міністерство економіки для подання в Раду", – наголосив Шимків.

Третя реформа – створення поліції.

"Уже скоро ми побачимо нову поліцію на вулицях Києва, потім – Одеси та Львова. Ека Згуладзе (перший заступник міністра внутрішніх справ) робить чудову роботу", – сказав заступник глави Адміністрації президента.

Шимків також розпові про ще одну новацію, яку незабаром презентують.

"Найближчим часом ми побачимо ще одну новацію – електронні портали взаємодії громадян та бізнесу. Наступного тижня вже будуть перші результати й ми покажемо, як це працюватиме. Там можна отримати інформацію про всі адміністративні послуги, направляти електронні звернення до органів влади і отримувати довідки для офіційного використання. Навіть цій ініціативі є значний супротив, але тихою сапою ми йдемо далі. Нагадаю, що в Україні відмінили загальний нагляд прокуратури, але зараз про це вже дещо забули. Раніше прокуратура без проблем заходила в бізнес й починала його "кошмарити", – уточнив Шимків.

Раніше посадовець повідомив, що ЄС дасть гроші на підвищення зарплат українських держслужбовців.

Наступна публікація