Туреччина стала першою країною НАТО, яка збила російський літак. Огляд турецької преси

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Туреччина стала першою країною НАТО, яка збила російський літак. Огляд турецької преси

Газета Aksam попереджає про можливі ускладнення у стосунках Туреччини і Росії / Reuters

Країна створила собі "головний біль", збивши Су-24.

Турецька преса пише про те, як зміняться відносини Анкари з Москвою після збитого російського військового літака.

Детальніше - в огляді ВВС.Ukraine:

Газета Hurriet звертає увагу на те, що російській військові літаки неодноразово порушували повітряний простір Туреччини попри численні попередження і протести уряду країни. "Російська влада запевняла Туреччину, що порушення було випадковим і що у майбутньому таких помилок не буде", - додає газета.

Від початку збройного конфлікту у Сирії Туреччина ретельно переглянула правила поведінки військових у випадках, подібних до того, що стався 24 листопада.

"Туреччина повідомила тоді, що будь-яке наближення військової техніки до її повітряного простору, територіальних вод і суходолу з боку Сирії розглядатиметься як загроза", - підсумовує газета.

Популярне інтернет-видання Radikal зазначає: "Зрештою, сталося те, чого всі так побоювалися. Туреччина зробила те, чого всі намагалися уникати ще за часів холодної війни. Вона стала першою країною НАТО, яка збила російський літак".

Газета Aksam попереджає про можливі ускладнення у стосунках Туреччини і Росії.

"Збитий російський літак напевно призведе до серйозної напруги у турецько-російських відносинах. Проте навряд чи це матиме негативні наслідки для Туреччини. Наразі найочевиднішим наслідком збиття російського літака є те, що Ердоган одноосібно принизив Путіна".

Газета Sozcu переконана, що, збивши російський літак, Туреччина створила собі "серйозну проблему і головний біль". Sabah прогнозує, що з часом інцидент буде вичерпано. "Аби уникнути подальшого розвитку кризи, застосують усі можливі засоби дипломатії", - пише видання.

"Жертвувати діалогом і дружбою між Анкарою і Москвою через необережного військового пілота – це неприйнятно для обох країн. Варто було б попередити російський бомбардувальник ще з десяток разів і протягом довшого часу", - пишуть автори статті в Sabah.

Газета Milliyet пише, що Росія не хоче сваритися із Туреччиною. "Ми також повинні продемонструвати, що не хочемо сутичок з нею", - переконане видання. Газета звертає увагу на стриману реакцію НАТО і США. "Вони лише спостерігали за тим, що відбувалося у Грузії, Криму і Україні. Сполучені Штати заявили вчора, що питання російського літака – це проблема Туреччини і Росії, і відсторонилися від цього. Як сказав відставний генерал Еслен, у нас нема іншого виходу, аніж домовлятися із Росією".

Нагадаємо, що російський військовий літак Су-24 було збито військовими Туреччини. Двом росіянам, які були на борту Су-24 вдалося катапультуватися, однак у повітрі їх обстріляли сирійські повстанці. Один з них був вбитий, іншого - Сергія Мурахтіна - врятували спецпризначенці Росії та Сирії.

Президент РФ Володимир Путін посмертно присвоїв звання Героя Росії командиру збитого на кордоні Сирії і Туреччини літака Су-24 Олегу Пєшкову. Також глава РФ нагородив орденами Мужності капітана Мурахтіна Костянтина Валерійовича і матроса Позінича Олександра Михайловича (посмертно). 

Росія погрожує Туреччині відкликати свого посла

Росія погрожує Туреччині відкликати свого посла

Наступна публікація