У Баку відкрили будівництво труби, яка буде доставляти азербайджанський газ в Європу

Дата публікації
Перегляди
2798
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Баку відкрили будівництво труби, яка буде доставляти азербайджанський газ в Європу

Азербайджанський газ по новій трубі піде в Європу у 2019 році / Фото: olex-kurinniy.livejournal.com

Експерти кажуть, що азербайджанський газ не зможе замінити російський

20 вересня в Баку відбулася церемонія закладення нового "Південного газового коридору", по якому азербайджанський газ буде поставлятися в Європу. Нагадаємо, європейці думають, як відмовитися від "примхливого і непередбачуваного" російського газу.

Цей газопровід буде доставляти газ з Азербайджану до Грузії паралельно з уже існуючим газопроводом "Баку-Тбілісі-Ерзурум". У грузинському Гардабані труба буде приєднана до насосної станції, а потім газовий потік буде спрямований до Туреччини по вже існуючій інфраструктурі.

У квітні 2015 року для відправки газу з Туреччини європейським споживачам буде розпочато будівництво Транс-Анатолійського газопроводу (TANAP), який дозволить доставити газ до Болгарії. Для подальшого його транспортування через Грецію і Албанію в Італію буде додатково споруджена Транс-Атлантична гілка (TAP).

Газ за новим коридором почне надходити до Туреччини в 2018 році, а в Європу в 2019. Азербайджан, за оцінками фахівців, має намір щорічно поставляти 16 млрд кубометрів газу в Європу з подальшим збільшенням до 20 млрд кубометрів, повідомляє Російська служба Бі-бі-сі.

Фото: ВВС Russian

Разом з тим, як зазначає незалежний політолог Фарід Гулієв, постачання азербайджанського газу в Європу ніяк не позначиться на російських поставках. В Державній нафтовій компанії Азербайджану також підкреслюють, що новий "Південний газовий коридор" не конкурент російського газу, оскільки "обсяг поставок азербайджанського газу на європейський ринок не буде настільки високий, щоб змагатися з російськими".

Нагадаємо, в Європі хочуть повністю заморозити будівництво російського газопроводу "Південний потік".

Кремль активізував наступ на газовому фронті

Кремль активізував наступ на газовому фронті

Наступна публікація