Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Польщі на 99% упевнені, що знайшли під землею "нацистський потяг"

За легендами, у потязі можуть бути коштовності.

У Польщі тривають пошуки легендарного "нацистського потяга" із золотом та іншими коштовностями, який, за переказами, сховали під землею в роки Другої світової війни. Нещодавно з'явилася інформація, що цей поїзд знайшли. І ось тепер є дані георозвідки, які майже на 100% підтверджують, що під землею біля замку Ксенж, що за три кілометри від Валбжиха, таки є потяг.

Заступник міністра культури Польші Петр Жуховський сказав, що "переконався на 99%" у тому, що німецький військовий потяг часів Другої світової війни захований поряд південно-західного міста Валбжих. Зображення георозвідки нібито показують, що потяг оснащений баштами. Про це пише "ВВС-Україна".

Згідно із місцевою легендою, нацистський потяг із золотом, коштовними каменями і зброєю зник поблизу міста в 1945 році.

"Я більш ніж на 99% упевнений, що такий потяг існує, однак природу його вмісту зараз неможливо перевірити. Я бачив доброї якості зображення з георадарів, які показують, як виглядає потяг", – цитує Жуховського агенція AFP.

Місце знахідки тримають у таємниці, аби туди не навідалися мародери та "чорні археологи". Водночас влада попереджає, що підземна схованка може бути замінованою.

Документів, які би підтверджували існування потяга, досі не знаходили. Однак, відомо, що між 1943 та 1945 роками Німеччина змушувала військовополонених копати підземні тунелі біля Валбжиха, які начебто мали використовувати для фабрик. Деякі з них сьогодні є туристичними пам'ятками. За чутками, потяг перевозив золото з Вроцлава, коли наприкінці Другої світової війни до міста наближалась радянська армія.

Замок Ксенж біля Валбжиха в Польщі
Вікіпедія
Замок Ксенж біля Валбжиха, де, за переказами, "загубився" легендарний нацистський потяг із золотом

Залиште свій коментар

Вибір редакції