Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Вашингтоні переконують, що Іран залив бетоном ядерний реактор в Араку

Найближчим часом об'єкт відвідають інспектори ООН.

Вашингтон підтвердив, що Іран залив бетоном центральну частину ядерного реактора в місті Арак і, таким чином, виконав одну з ключових умов угоди із "шісткою" міжнародних посередників.

Згідно з угодою про обмеження ядерної програми, Іран повинен був видалити ядро реактора і заповнити його цементом, а сам реактор має бути перебудований, щоб виробляти лише дуже невеликі обсяги плутонію, яких не вистачить для створення ядерної бомби.

Прес-секретар державного департаменту США Джон Кірбі заявив, що очікує швидкого скасування санкцій щодо Тегерана. За очікуваннями, найближчим часом об'єкт відвідають інспектори ООН.

Нагадаємо, що раніше в Ірані Рада вартових, один із найвищих державних органів, дала згоду на впровадження ядерної угоди із країнами Заходу. Це останній крок у процесі реалізації угоди.

Нагадаємо, що 14 липня 2015 року Іран і шістка західних країн узгодили історичну ядерну угоду, згідно з якою, Іран бере на себе зобов'язання за жодних умов не прагнути до володіння, розробки й отримання доступу до будь-якого виду ядерної зброї. Своєю чергою, країни Заходу обіцяють зняти економічні санкції із країни. Законопроект, який 13 жовтня ухвалив парламент, дозволяє Ірану відмовитися від договору, якщо західні країни не скасують санкції, відновлять їх або ж запровадять нові.

 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції