Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Відсьогодні в анексованому Росією Криму створено вільну економічну зону

У Криму узаконили перехід на розрахунки російськими рублями.

У суботу, 27 вересня, набуває чинності закон про створення у Криму вільної економічної зони (ВЕЗ).

Напередодні його текст було оприлюднено у "Голосі України", пише ВВС.Україна.

Відтепер на території ВЕЗ діятиме особливий правовий режим економічної діяльності фізичних та юридичних осіб. Зокрема, там не збиратимуться загальнодержавні податки і збори.

Також у Криму може застосовуватися мультивалютний режим, що дозволяє оплату товарів та послуг як гривнями, так і іншими валютами.

Зазначимо, що у березні 2014 року кримські сепаратисти оголосили рубль офіційною валютою півострова.

До того ж закон про ВЕЗ регулює низку питань, пов'язаних із нерухомістю у Криму. Так, громадяни України, які до анексії Криму Росією були зареєстровані у Криму чи в місті Севастополь і яких примусово депортували звідти, або якщо вони з певних причини не можуть повернутися до свого житла, можуть претендувати на низку компенсацій.

Водночас кілька тижнів тому Рада ЄС запровадила нові обмежувальні заходи у сфері торгівлі й інвестицій у Криму та Севастополі, що передбачають заборону на нові інвестиції до Криму і Севастополя - в інфраструктуру, транспорт, телекомунікації, енергетичний сектор, у видобуток нафти, газу й мінеральних копалин. Заборонено також постачати ключове устаткування для цих галузей і надавати страхові послуги.

Як повідомлялося раніше, закон передбачає створення у Криму вільної економічної зони на 10 років.

Залиште свій коментар

Вибір редакції