Безпечна кров - для безпечного материнства

В Україні донорської крові, яка рятує життя тисячам породіль і їхнім дітям критично бракує.

"Безпечна кров - для безпечного материнства" - цьогорічне гасло Всесвітнього дня донора, яке відзначають сьогодні. В Україні донорської крові, яка рятує життя тисячам породіль і їхнім дітям критично бракує. За даними Міністерства охорони здоров'я - за останні 15 років кількість донорів скоротилася більше, ніж удвічі. І хоч винагороду за здану кров цього року підняли - охочих на пунктах переливання не побільшало. Серед причин називають демографічну кризу, ліквідацію планової системи і припинення пропаганди донорства. Тим часом, тисячі людей щодня потребують донорської крові, особливо у відділеннях онкогематології.

Але водночас в Україні виникла інша проблема з кров'ю. Кілька випадків зараження людей під час переливання крові сталися останнім часом. Найрезонансніші - зараження ВІЛ-інфекцією на Донеччині. У Горлівці постраждала вагітна жінка. А у Маріуполі - заразили зразу торє щойно народжених дітей.

Щодо результатів розслідування, то у Горлівці перевірку з цього приводу проводили, але кримінальну справу не порушували.

Прокуратура пояснила, що нормативні акти, які регулюють поводження з донорською кров'ю не були порушені. Також не вдалося достовірно встановити шлях інфікування жінки. А щодо Маріуполя, там кримінальну справу розслідують і досі. Спочатку райсуд виправдав заступника головного лікаря станції переливання крові, але прокуратура оскаржила це рішення і повернула справу на додаткове розслідування. Головний лікар станції сказав нам, якби провина була на працівниках установи - і він, і його заступник вже давно сиділи б не у своїх кабінетах, а в камерах. Також він показав висновки комісії, яка розслідувала цю справу. Там сказано, що в Донецькій області немає належних технічних можливостей для 100- відсоткової карантинізації донорської плазми. А в Україні взагалі немає потрібних нормативно-правових актів. І до речі, ще можна сказати таку річ. Деякі фахівці пропонують уже зовсім відходити від практики переливання крові. За словами завідувача Маріупольського центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом, багато країн у світі вже переглянули ставленння до цієї медичної проблеми і значно зменшили обсяги переливання. І додав, що особисто б ніколи не погодився на переливання крові, навіть якщо від цього залежатиме його життя.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: