Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Другого дня на ярмарку слухали Сйона, стояли в черзі за автографом Андрія Цаплієнка і пробували себе у ролі комахи Кафки.

Другий день "Книжкового арсеналу" — однієї з наймасштабніших інтелектуальних подій року. 12 тисяч квадратних метрів Мистецького Арсеналу віддали під книжки. Загалом встановили 150 книжкових стендів. Щодня відбуваються десятки презентацій, дискусій і зустрічей з авторами на 14-ти локаціях.

Охопити "Книжковий Арсенал" за один візит, напевно, неможливо. Та ще й увечері доводиться бігати між локаціями, бо найбільш очікувані заходи у будень ставлять на один і той же час. Зате, якщо прийти пообіді, то є час пороздивлятися і знайти дуже цікаві речі.

ЯК Я БУЛА КОМАХОЮ КАФКИ

Я натрапила на стенди віртуальної реальності. І жодних тобі черг. Вони просто не надто привертають увагу — компю'тери і масивні окуляри. Але зазирнути в них дуже цікаво.

Так я потрапила в кімнату з "Перетворення" Франца Кафки на стенді німецької літератури — інтер'єр, дощ за вікном. А коли підходиш до дзеркала, то замість себе бачиш страшну комаху, так детально описану автором. В навушниках — моторошна музика і крики. Я спробувала зняти відео, хоч, звісно, того ефекту камера передати не може.

І ще я тепер маю 3D-фото з роботами. Стенд, де таке роблять, помітити легше — там стоїть багато камер. Вони спрацьовують з затримкою в долі секунди і створюють ефект, як у фільмі "Матриця". А потім знімок можна безкоштовно скачати в інтернеті.

АВТОР ПІСЕНЬ БЙОРК

Арсенал2_19
Фото: Андрій Проць

Я могла б пропустити віртуальний світ, якби не прийшла завчасно на презентацію українського перекладу зіркового гостя —письменника, який пише тексти для пісень Бйорк.

Він просто Сйон. Зустріч з ним стала однією з найпопулярніших подій — прийшло дуже багато людей. Його книжка в дослівному перекладі мала б називатися "Блакитний писець", але в Україні її вирішили видати як "Дитя землі".

Книжка досить популярна в Європі. Трохи детектив, трохи міф, трохи жахи. Лисиця полює на звіролова, який піклується про дівчинку з синдромом Дауна.

Та все ж його більше розпитували про роботу зі співачкою Бйорк. Виявляється, вони потоваришували ще підлітками. Коли дівчина почала сольну кар"єру, то зателефонувала Сйону і попросила написати особливого вірша для її пісні. А після запрошення зніматися у стрічці "Та, що танцює у темряві", Бйорк покликала його працювати над саунд-треком, після чого разом із режисером Ларсом фон Трієром вони були номіновані на Оскара.

"СТІНА" МІЖ УКРАЇНОЮ ТА РОСІЄЮ

Арсенал2_16
Фото: Андрій Проць

Більше почути про Бйорк не вдалося, бо водночас зі Сйоном свою книжку презентував воєнний кореспондент ТСН Андрій Цаплієнко. Але більше ні для кого з його читачів одночасність подій не стала проблемою. Бо більшість прийшла спеціально на зустріч саме з ним. Дехто навіть приїхав з регіонів.

Я вже встигла прочитати його книжку "Стіна". Це роман-антиутопія — мій улюблений жанр. На основі сучасних подій Андрій спроектував майбутнє.

Через 40 років війна між Україною і Росією завершилася і між державами виросла величезна стіна. Що відбувається по обидві сторони? На основі історичних фактів Андрій висуває дуже цікаві теорії. Я вже прочитала книжку — з великим задоволенням.

СТВОРИТИ ОБРАЗ ІНТЕЛЕКТУАЛА

Арсенал2_21
Фото: Андрій Проць

Що б такого ще почитати? Цілих 365 ідей запропонувала Ганна Улюра. Мені сподобалася назва її книжки "365. Книжка на кожен день, щоби справляти враження культурної людини".

Одна сторінка присвячена одній книжці. Авторка виявилася дуже цікавою і дотепно людиною. Розповіла, що критикувала в соцмережах книжку іноземного автора, мовляв, таке легко можна написати за кілька місяців. А після поста їй подзвонив видавець. І запропонував прийняти виклик. Ну, і ось результат.

Сюжетів Улюра не переповідає. Тож все одно доведеться читати, щоб стати інтелектуалом. Книжка дорога. Але якщо чесно, то великий респект автору і видавцю. Бо результат вийшов дуже яскравим з вишуканими ілюстраціями на кожній сторінці.

Далі буде.

Фотогалерея "Книжковий Арсенал", день 2 (21 фото)

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook та стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції