Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Четвертий день ярмарку став справжнім випробуванням — хотілось просто розірватися між різними заходами, один другого цікавіший.

Субота стала найактивнішим днем “Книжкового Арсеналу”. Організатори ще не підрахували, скільки прийшло людей, але в чергах до каси декому доводилося стояти понад годину. Два десятки книжкових презентацій у програмі і зустрічі із зірковими авторами за один день — доводилося вибирати найцікавіше і швидко пересуватися між локаціями.

ВІДВЕРТИЙ ШОВКОВСЬКИЙ

Книжковий Арсенал, 2 червня 2018 року_35
Фото: Андрій Проць

Раніше за всіх на “Книжковий Арсенал” прийшли шанувальники футболу. Свою автобіографічну книжку “Усе в твоїх руках” презентував легендарний український голкіпер Олександр Шовковський. І хоч я не фанатка футболу, дуже приємно було його слухати.

Мені здалося, що Шовковський був справді щирий. Він багато розповідав про свої переживання у найважливіші моменти кар’єри. Як міг пропустити Чемпіонат світу в 2006 році через зламану ключицю. Як ображався тоді, бо вважав це несправедливим. А потім разом із психологами боровся зі страхом вийти на поле після реабілітації і стати першим в історії голкіпером, який не пропустив жодного гола в серії пенальті.

Книжковий Арсенал, 2 червня 2018 року_30
Фото: Андрій Проць

Книжковий Арсенал, 2 червня 2018 року_37
Фото: Андрій Проць

І саме тоді, каже, в нього виникла ідея книжки — зрозумів, що це може бути цікавим для футбольних фанів. Написав російською. У вересні має вийти українська версія.

КНИЖКИ І КІНО

Зіркові гості кінозалу “Книжкового Арсеналу” — Ахтем Сеітаблаєв і Марися Нікітюк. Вони саме зараз знімають екранізації відомих українських творів. “Захар Беркут” Сеітаблаєва і “Серафима” Нікітюк мають вийти наступного року.

Виявляється, що 6 із 10 найкасовіших фільмів світу — це саме екранізації. Але репутація книжки може як допомогти — бо ж вже має славу і прихильниів, — так і завадити успіхові фільму, адже режисерові можуть дорікати, що не передав усю глибину видатного твору.

"Ви ж розумієте, що фільм триває дві години. Вмістити в нього всю книгу — нереально. "Захара Беркута" Івана Франка ми змінили десь на половину, ввели нових персонажів. Маю надію, що головну думку ми все таки донесемо до глядачів,” — сказав Сеітаблаєв.

Книжковий Арсенал, 2 червня 2018 року_13
Фото: Андрій Проць

УСПІХ ЛІТЕРАТУРНОГО НОВАЧКА

Та найбільшу аудиторію, яку я поки що бачила на “Книжковому Арсеналі”, зібрав Дорж Бату зі своєю “Франческою”.

Книжковий Арсенал, 2 червня 2018 року_22
Фото: Андрій Проць

Книжковий Арсенал, 2 червня 2018 року_25
Фото: Андрій Проць

Думаю, він і сам не очікував на такий успіх. Пам’ятаю, як він радів кожному відгукові на його книжку у соцмережах. А тут така черга за автографами.

Книжковий Арсенал, 2 червня 2018 року_28
Фото: Андрій Проць

Схоже, українські читачі саме чекали на щось таке гумористичне і водночас пізнавальне та легке. Дорж Бату, колишній журналіст ТСН, тепер працює в NASA оператором управління космічними апаратами. Уже сам факт зацікавлює.

Він пише про себе і своїх колег. Головна героїня — його напарниця Франческа, з якою постійно трапляються кумедні історії. Дорж жартує, що міг відверто кпити з усіх колег, бо вони не читають українською.

Ця історія починалася з постів у Facebook. Зробити з неї книжку допоміг редактор і один із найкращих українських перекладачів Олекса Негребецький.

Книжковий Арсенал, 2 червня 2018 року_20
Фото: Андрій Проць

ПРОБІЖКИ МІЖ ПРЕЗЕНТАЦІЯМИ

Загалом я зуміла встигнути на шість презентацій. Спочатку вибрала книжку на подарунок “Казки на ніч для дівчат-бунтарок”. У ній зібрали історії про життя 100 видатних жінок зі всього світу. На кожній сторінці — ілюстрації у різних стилях. Їх створили 60 ілюстраторок. Це перекладне видання з цікавою історію. На видання книжки авторки проекту за два роки зібрали 1,5 мільйони доларів на платформі Kickstarter — і це було вдесятеро більше, ніж вони планували.

Книжковий Арсенал, 2 червня 2018 року_19
Фото: Андрій Проць

Книжковий Арсенал, 2 червня 2018 року_17
Фото: Андрій Проць

До “Книжкового Арсеналу” українською видали “Рапорт Вітольда” Вітольда Пілецького. Книжка про злочини нацистів у таборі Аушвіц. Офіцер польського війська, він добровільно дав себе заарештувати. І в таборі став організатором польського підпілля, щоб передавати інформацію про масове знищення євреїв в Аушвіці для Ліги Націй.

Книжковий Арсенал, 2 червня 2018 року_14
Фото: Андрій Проць

Книжковий Арсенал, 2 червня 2018 року_16
Фото: Андрій Проць

Найбільш очікуваною для мене була презентація перекладу “Вогонь і лють у Білому домі” Майкла Вулфа про президенство Дональда Трампа. Автор брав участь у передвиборній кампанії президента Америки і спричинив справжній скандал, коли описав усе, що чув і бачив, у книжці.

Книжковий Арсенал, 2 червня 2018 року_2
Фото: Андрій Проць

Книжковий Арсенал, 2 червня 2018 року_3
Фото: Андрій Проць

Виявилося, що перекласти його зневажливий стиль і специфічні терміни було дуже складно. А ще, тільки для українського видавництва дозволили змінити оригінальну обкладинку книжки.

НАЙКРАСИВІША КНИЖКА СЕЗОНУ

Четвертого дня ярмарку також визначили найкрасивішу книжку року — нею стала “Я так бачу” творчої майстерні “Аґрафка” і “Видавництва Старого Лева”. Переможці поїдуть на Франкфуртський книжковий фестиваль за підтримки Ґете-Інституту.

Книжковий Арсенал, 2 червня 2018 року_10
Фото: Андрій Проць

“Я так бачу” — це пізнавально-розважальне видання про зір. Про те, як ми бачимо, як сприймаємо кольори, про мікроскопи, про спеціальний шрифт і символи для людей з вадами зору. Уже є подібна книжка про слух.

Книжковий Арсенал, 2 червня 2018 року_11
Фото: Андрій Проць

Про останній день "Книжкового Арсеналу 2018" читайте у моєму щоденнику ярмарку завтра, 4 червня.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook та стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції