Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Останнього дня відвідувачі прагнули купити все, що не встигли. За попередніми підрахунками, протягом ярмарку було продано близько 200 тисяч книжок.

Організатори "Книжкового Арсеналу" вже підбили підсумки фестивалю — 50 тисяч відвідувачів за 5 днів. Стільки ж було і минулого року. А от 2016-го людей прийшло майже вдвічі більше — 93 тисячі.

Хоча активностей і новинок з кожним роком стає усе більше — 450 подій, серед яких презентації, дискусії, зустрічі з авторами. І рекордна кількість гостей — 106 іноземних авторів з 30 країн.

Українські видавництва виступили на ярмарку в повному складі. Щороку вони виставляють в залах Арсеналу 150 стендів. А от кількість новинок, підготованих спеціально до фестивалю, вражає — майже 2 тисячі.

Арсенал ітог_26
Фото: Андрій Проць

Скільки книжок відвідувачі встигли купили, поки ще ніхто не зміг підрахувати. Видавці обіцяють підбити підсумки десь за тижень. Очікують цифру щонайменше у 200 тисяч примірників. І я не здивуюся, якщо ця кількість виявиться в рази більшою. Відвідувачі, особливо внеділю, ходили від стенду до стенду з великими пакетами. А деякі видавництва вихвалялися, що продажі перевершували їхні очікування.

Програма останнього дня вже була не такою насиченою, як напередодні. Доводилося вишукувати щось цікаве і подеколи навіть безцільно тинятися між стендами. Може, на це і розраховували організатори.

Я вирішила ще пошукати проекти з доповненою реальністю. У дитячому відділі знайшла книжку "Лілі, яка потоваришувала з вірусами", видану за підтримки ЮНІСЕФ.

Арсенал ітог_3
Фото: Андрій Проць

Її будуть роздавати для батьків у дитячих садках. За допомогою додататку на смартфоні головну героїню можна оживляти.

Загалом з програми останнього дня я обрала три цікавих заходи.

Хорватська письменниця і журналістка Славенка Дракуліч презентувала український переклад книжки "Вони б і мухи не скривдили". Авторка розповідала про свої спостереження на засіданнях Міжнародного кримінального трибуналу в Гаазі. І намагалася зрозуміти, чому звичайні в буденному житті люди можуть зважуватися на моторошні злочини, коли потрапляють на війну.

Дракуліч вважає, що українцям зараз важливо вивчити такий досвід Хорватії. І підготуватися до того, що герої можуть бути і злочинцями.

Арсенал ітог_12
Фото: Андрій Проць

Юрій Андрухович на презентації перекладу п'єси Гайнріха фон Кляйста "Розбитий глек" проводив паралелі між судами 18 сторіччя і сучасними. Великої різниці між ними письменник не бачить. Його улюблена фраза у творі: "Диявол живе в судах". Переклад він зробив на прохання Остапа Ступки. І вже в червні буде прем'єра постановки в Театрі імені Франка.

Арсенал ітог_7
Фото: Андрій Проць

Завершити свою роботу на "Книжковому Арсеналі" вдалося дуже приємно. Я змогла потрапити на презентацію Наталі Нагорної, кореспондента ТСН, яка презентувала свою першу книжку "Повернутися з війни". У ній ідеться про досвід сім'ї, батько якої воював в АТО. Цього року чимало українстьких журналістів видали свої книжки.

Нагорна, книжка_3
Фото: Андрій Проць

Хоч статистика відвідуваності фестивалю поки завмерла, як активний читач я все ж помітила більше позитивних тенденцій розвитку книги. Просто їх ще не обчислили в статистичні цифри. Наші видавці мотивують мене читати щороку все більше книжок, оскільки на переклади світових бестселерів не доводиться чекати надто довго. Ми вже не залежимо від смаків російських видавництв, які ще кілька років тому займали величезну частину ринку. Тепер ми маємо дуже якісну українську книжку.

Фотогалерея "Книжковий Арсенал", день 5 (37 фото)

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook та стежте за оновленнями розділу! 

Залиште свій коментар

Вибір редакції