Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Хан Соло: народження легенди

Нарешті ми дізнаємося, хто такий Хан Соло, звідки він взявся та як зустрів свого друзяку Чубакку.

Два роки тому компанія Lucasfilm запустила перший спін-офф, що дещо роз’яснював події між двома епізодами найвідомішої космічної саги Джорджа Лукаса "Зорняні війни". Звався він "Бунтар Один" та зібрав у прокаті понад $1 млрд. Тому було прийнято рішення не зупинятися, а наступну стрічку присвятити чи не найвідомішому дуету галактики.

З контрабандистом Ханом Соло та його незмінним волохатим супутником Чубаккою усі знайомі від самого початку, але ми майже не знаємо, як ці двоє віднайшли одне одного та чим взагалі займалися до зустрічі, що стала точкою відліку для усіх наступних пригод. Саме про це і розповість новий спін-офф, що отримав назву "Соло: Зоряні війни. Історія", який вже можна переглянути на великих екранах.

Вибір саме цих героїв не був випадковим. Вони мають окрему армію фанатів та здатні зацікавити мільйони глядачів по всьому світу. Однак ще минулого року ходили чутки про занепокоєння студією щодо майбутнього стрічки через роботу над сценарієм та актора, якому доведеться замінити Гаррісона Форда — а це завдання не з простих. Тому у розпал зйомок режисерів Філа Лорда та Кристофера Міллера замінив  не менш досвідчений Рон Ховард — який, на мій погляд, і зробив проект вдалим.Ховард, за плечима якого робота над стрічками "Ігри розуму", "Фрост проти Ніксона" та "Перегони", славиться саме тим, що створює змістовне кіно — і ця стрічка не є винятком. Це не просто історія про юного злочинця — героя, який відчуває внутрішній конфлікт і намагається знайти своє місце у світі. Тут кожен з персонажів є втіленням різних людських ознак: вірності, рішучості, хитрості та лукавства. Здавалося б, на початку всі розуміють правила гри. А ось ближче до кульмінації приходить розуміння того, хто і який шлях для себе обрав.

Сюжет фільму, і це зрозуміло, вибудовується навколо Хана Соло, який живе на віддаленій планеті, не має зовсім нічого і разом зі своєю подружкою Кірою мріє втекти якнайдалі. Вдається це лише йому і доля на деякий час розведе двох закоханих. Хан влаштується на службу до імперської армії, однак незабаром її покине і вступить до банди шахраїв — Тобіаса Беккета та Вал. Саме тоді і відбудеться знайомство із представником раси Вуків на ім'я Чубакка. Банда працюватиме на злочинця Драйдена Воса, якому мусить повернути борг у вигляді спеціальних контейнерів з енергією. Звісно, що здобути їх виявиться не так легко, тому на героїв чекає чимало пригод і нових зустрічей, допомога з боку хитрого викрадача Лендо та повернення Кіри.

ЗВ2
Giphy.com

Головна роль Соло дісталася молодому американському актору Олдрену Еренрайку, для якого це був перший серйозний дебют у кіно, оскільки раніше глядач міг зустріти його хіба що у малобюджетних серіалах та стрічках. Перед ним стояло нелегке завдання втілити образ так, щоб вийшло, як мінімум, не гірше, ніж у Гаррісона Форда. І це йому вдалося, оскільки напередодні прем'єри режисер повідомив, що Форд схвально відгукнувся на адресу стрічки та головного героя.

Вуді Харельсон, якому дісталася роль шахрая Беккета, ідеально вписався у загальну картинку і вкотре підкорив глядача особистою харизмою та своїм персонажем. Дональд Гловер, він же Лендо, який останнім часом все частіше з'являється на екранах, цього разу зіграв хитрого пройдисвіта, який тільки й може шукати свою вигоду. І на десерт я залишив Емілію Кларк — Кіру — тому що її роль глибиною та щирістю заслуговує на окрему пошану. Споглядаючи її, я на деякий час навіть забув про образ "матері драконів", з якою вона незмінно асоціюється, і побачив таку собі конан-дойлівську авантюристку Ірен Адлер, у якої чимало секретів та є власна філософія.

Ця стрічка дещо відрізняється від того, що ми бачили раніше. Вона може здатися трохи повільною, однак розповість нам надзвичайно цікаву та справжню історію про взаємовідносини між людьми. В ній дружба додає сил та наснаги героям, однак легко не буде нікому. У найважливіші миті відчуватиметься гіркий присмак зради і нерозуміння, на противагу яким прийдуть нові друзі та союзники. А найголовнішим стане протистояння любові і свободи вибору, що й зіграє ключову роль у розвитку подій.

ЗВ
Giphy.com

Треба бути готовим до того, що напруга у фільмі постійно нарощується, після чого в останні хвилини глядач стає свідком епічних моментів. Однак на зміну їм приходить затишшя, після якого знадобиться певний час для наступного збільшення темпу історії. Через це, а також обмежену кількість екранного часу, стрічка може здатися не зовсім цілісною. Також низку запитань викликають деякі сцени та взагалі їхня доцільності у фільмі, однак до цього вже, здається, пора звикнути, бо до кожної з чотирьох частин до саги, які було знято за останні три роки, ми мали ті самі претензії.

Біографія молодого Соло, безсумнівно, варта перегляду, бо є завершеною та повноцінною. І навіть якщо прибрати з неї усю фантастику, залишиться життєва історія, яка цілком могла трапитися з кожним. Суміш  пригод та драми свідчить про те, що якою б гордою не була людина, вже за мить вона може стати вразливою, надійна стане безчесною, а той, кого любиш — чужим.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу! 

Залиште свій коментар

Вибір редакції