Ох і каламуть. Як мене змусили подивитись "Гру престолів"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Починати дивитись цей серіал з шостого сезону – все одно що намагатись лікоть вкусити. Неможливо. Проте я спробувала.

Це моя третя спроба зрозуміти, що воно за одне - "Гра престолів". Спочатку я намагалась читати книгу: там купка якихось варварів кудлатих скакала до невпізнаних трупів, які загинули гостроцікавою смертю. І так довго та нудно скакали ті дядьки, що я заснула і більше книгу до рук не брала. Друга спроба була із серіалом. Включила я першу серію. І що там? Якісь варвари косматі, ще похмуріші, ніж здавались у книзі, скачуть до трупів. Поки скакали, я відволіклась на facebook, потім пішла до холодильника, потім згадала, що життя закоротке. Знову не склалося.

І не те щоби мені не живеться без "Гри престолів", та вже п'ять років коли друзі починають говорити між собою про Ланістерів або влаштовують поминки за черговим трупом, я відчуваю себе телепнем. А про Ланістерів і трупи говорять постійно. Отже, до третьої спроби познайомитись із цими варварами я підійшла з таким цінним доробком: зима близько, там є Джон Сноу - його всі хочуть, всі помруть - і це дуже добре, там є якесь ні-бе-ні-ме-ні-ку-ка-ре-ку - воно всіх тішить, і, здається, дракони літають. Все, я готова. Давайте свій шостий сезон.

Ні, так нечесно. Єдиний герой, ім'я якого я знала, врізав дуба і лежить синій-синій ще з минулого сезону. Сивий дядько, який вбив Сноу, не приховує цього - так не можна! Спочатку я було здивувалась - якось спокійно весь натовп відреагував на смерть Джона та щиросердне зізнання сивого, але потім виявилось - тут взагалі не реагують, коли когось вбивають.

Особливо потішили охоронці, які навіть вухом не повели, коли гарна жіночка встромила ножа в принца. Не перший принц, мабуть, сто разів вже це шоу бачили.

З гарних новин - таки вхурделило. Щось так на зиму чекали, а все одно збираються на Південь. А що на Півдні? Так само ріжуть всіх направо і наліво. Взагалі дуже нервові всі, ледь що - за лезо хапаються. Я думаю, так зо десятків п'ять зарізали тупо випадково.

Я майже впевнена, що на кастингу всіх акторів просили гарно померти. З напруженим обличчям. Інакше - профнепридатність та квиток до "Роксолани".

Напружених облич дуже багато. Напружено-стурбованих, напружено-втомлених, напружено-вражених, напружено-напружених. За всю серію посміхнулася, здається, лише одна панночка зі списом, коли встромила того списа у потилицю якомусь кучерявому. Вони там навіть якось пожартували із такою ж кровожерливою подружкою... такі хохмачки.

Є таке враження, що все це похмуре кодло прямує у світлий матріархат. Принаймні жіночки якось активно за ножі взялись, та й хтось там ляпнув про те, що "вона прийде до влади". Але поки з правами жінок у них геть кепсько: королеву десь на підвалі лікують від гріхів, руденьку дівчинку намагаються за коси привести прямо до ліжка психопата. Одна в них надія – бісова баба. Бісова баба прийде - порядок наведе. Бісова баба почує кожного.

Не так. Ой не так я уявляла собі матір драконів. Хоча з появою білявки всі якось відволіклись від вбивств і трохи повіяло романтикою - "покрию тебе, мала", каже білявці якесь непорозуміння зі "смоукі айз" та заплетеною бородою.

До речі, де дракони? А нема. Їдуть по драконів двоє чолов'яг, один з яких такий нівроку. Оскільки ім'я його не назвали, буде Джон Сноу-2.

Ну і досить романтики - страх, біль та морок повертаються і вже нікуди не йдуть. Як то в них кажуть: "Ніч темна і повна жахів". Для розмаїття поміж вбивствами ще б'ють сліпу палкою та пригадують мерців. А пригадати є кого за п'ять сезонів.

Морок сягає апогею насамкінець серії, коли нам показують найобломніший стриптиз в цьому світі. Хоча автори намагались це приховати, але я їх розкусила - звичайно, вони взяли відому сцену, помножили її на тлєн та безвихідь і видають за свою. Хай видають, та я цю стриптизерку з пенсійним зватиму Джессікою:

Єдині безтурботні істотки в усій цій халепі мабуть що дракони. Вони полетіли, сподіваюсь, у теплі краї, дорогою зупинились на мальовничій зеленій галявинці та засмажили баранчика. Через цю недозволену безтурботність їх у серію і не взяли, а лише показали ріжки-ніжки від їхнього шашлику.

Резюмуючи побачене, хочу сказати, що починати дивитись "Гру престолів" з шостого сезону - це утопія. Все, що ви побачите на екрані - це сотні розмаїтих людей, які вриваються в кадр секунд на 30, аби потім не з'явитись вже ніколи (ніколи до наступних серій, якщо не вбили). Розкриття персонажів відбулось в безнадійно пропущених мною сезонах, тому розібратись, хто кому Ланістер, так і не вдалось. Зрозуміло, що перша серія стала певним маршрутизатором - ключовим героям задали напрям руху, куди вони з більшим чи меншим успіхом й потупотіли. Якщо вже й поринати у цей світ, то треба повертатись до варварів з найпершої серії та слідкувати уважно за змахами мечів. І, як радили мені досвідчені престоломани, ні в кого з персонажів не закохуватись, адже з 99% гарантією їх вб'ють - може за п'ять хвилин, може за п'ять сезонів, - але це неминуче.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції